Як краще перевірити зір.

Погіршення зору звикли списувати на ненормований робочий день, багатогодинну роботу за комп'ютером, втома. А адже серед захворювань очей багато таких, які розвиваються досить тривалий час безсимптомно, і людина не підозрює про підступну недугу. Тому необхідно регулярно проходити перевірку гостроти зору.
Інструкція
1
Перевірка полягає в дослідженні здатності очей розрізняти деталі здалека і зблизька, визначенні дефектів поля зору, здатності розрізняти кольори. Перевірка гостроти зору полягає в оцінці можливості розпізнавати деталі.
2
Перевірку проводять окремо як на великому, так і на близькій відстані. Зазвичай пацієнту при перевірці гостроти зору на великій відстані демонструють набір спеціальних символів або букв, які мають різні розміри. Ці знаки, записані на спеціальних таблицях, вішають на стіну або проектують за допомогою спеціального приладу на екран, розташований на стіні.
3
Від пацієнта потрібно ідентифікувати показуються символи або прочитати літери, які йому вказані. Спочатку перевіряють гостроту зору кожного ока окремо, а після цього гостроту зору двох очей одночасно.
4
Якщо людині вже приписані контактні лінзи чи окуляри, перевірка йде із застосуванням коригуючих лінз, а потім і без них. Зазвичай перевірка гостроти зору на близькій відстані полягає в читанні невеликого уривка тексту, який написаний літерами, що мають різну величину.
5
У випадку, коли за результатами перевірки встановлено, що гострота зору нижче норми, яка дорівнює 1, проводиться визначення причини цього зниження. З цією метою перевіряють рефракцію ока. У нормальному оці фокусна відстань від рогівки до сітківки становить 23,5 міліметра. Такий око може чітко розрізнити зображення предмета. При патології рефракції в оці порушується заломлення світла, і зображення на сітківці ока точно не фокусується.
6
Розрізняють такі види порушень рефракції: далекозорість, короткозорість, астигматизм, пресбиопия. Для контролю периферичного зору проводять дослідження поля зору. Поле зору - це все, що видно при зафіксованому напрямку погляду. Найбільш чітко видні об'єкти, які розташовані по центру поля зору, гірше - на периферії.
7
Для визначення здатності розрізняти кольори використовують тести для перевірки цветоощущения. Це дослідження проводять з метою виявлення у людей колірної сліпоти (дальтонізму), яка буває при захворюванні оптичного нерва або сітківки, а також якщо є до цього захворювання спадкова схильність.