Як намалювати відро.

Відро може бути частиною натюрморту, його можна бачити на книжкових ілюстраціях або на жанрових замальовках. При малюванні дуже важливо передати форму та обсяг цього предмета. У малюнку простим олівцем це робиться за допомогою штрихів, виконаних з різним натиском і в певному напрямку. У живописі обсяг можна передати, використовуючи різні відтінки одного і того ж кольору. Але перш за все необхідно зробити начерк.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - акварель, гуаш, пастель і т. Д.;
  • - відро або картинка з його зображенням .
Інструкція
1
Розгляньте відро. Подумайте, на що воно найбільше схоже. Будь-який предмет можна представити у вигляді сполучення геометричних тіл. За формою відро найбільше нагадує усічений конус, у якого відсутня одна з підстав.
2
Визначте зразкове співвідношення висоти відра, радіусу його дна і незакритих верхній частині. Якщо на вашому малюнку буде тільки цей предмет, покладіть лист вертикально. Проведіть тонким твердим олівцем вертикальну лінію так, щоб вона розділила лист на дві рівні частини.
3
Відзначте на осьовій лінії висоту відра точками. Через мітки проведіть 2 горизонтальні лінії. Відкладіть на них в обидві сторони від осьової зразкові радіуси дна і верхньої кромки. З'єднайте попарно ці точки. У вас вийшла трапеція.
4
Подивіться уважно, як виглядають дно і верхня кромка відра. Уявіть їх на площині. Ви помітите, що верхня частина являє собою овал. Він тим ширше, чим нижче по відношенню до ваших очей знаходиться об'єкт. Лінія з'єднання дна і бічній частині виглядає як дуга, опукла частина якої спрямована вниз. У перевернутого відра все буде навпаки - дно здасться овалом, а видима частина кромки - дугою. Але в будь-якому випадку кривизна верхньої та нижньої ліній буде приблизно однаковою.
5
Щоб намалювати красивий овал, відкладіть по осьовій від місця її перетину з діаметром кромки однакові невеликі відрізки вгору і вниз. З'єднайте їх кінці з кінцями діаметру плавними кривими так, щоб вузькі частини овалу не вийшло занадто гострими. Намагайтеся дотримуватися симетричність.
6
Намалюйте дугу, що позначає лінію з'єднання дна з бічною поверхнею. Щоб зробити це точніше, можна намалювати овал і внизу, точно так само, як ви зображували верхню крайку. Невидиму частину просто намітьте тонким олівцем.
7
Намітьте положення ручки. Вона кріпиться до «вушках» у верхній частині відра. Зверніть увагу на те, скільки «вушок» видно. Якщо їх два, то вони розташовані строго по боках. Одне може перебувати в будь-якому місці. Ручка являє собою дугу. Коли видно обидва місця кріплення, а сама ручка піднята вгору, то виглядає вона як рівна і симетрична дуга, сама опукла частина якої знаходиться на осьовій лінії. У будь-якому іншому положенні кривизна цій частині вашої «натури» залежить від кута, під яким ви на неї дивитеся. Обведіть ручку подвійною лінією.
8
Настав момент передати обсяг відра. Подивіться, звідки на нього падає світло. Має значення і матеріал, з якого зроблений ваш об'єкт. Якщо відро металеве і блищить, подивіться, де знаходиться найбільше світла пляма. Нанесіть його контур на малюнок.
9
Нанесіть штрихування. Штрихи олівцем можуть йти в двох напрямках - від дна до верхньої кромки або паралельно видимої лінії дна. У першому випадку в нижній частині відра кінці ліній майже стикаються один з одним, а вгорі - розходяться. У другому випадку штрихи йдуть паралельно нижній дузі. Внизу вони щільні. У міру наближення до верхньої кромки лінії стають більш рідкісними. Не забудьте про те, що блискуче пляма необхідно залишити світлим.