Як зібрати каркас.

Рідкісний дачник, який не має теплиці, не мріє про неї. Тільки покупка цієї споруди може дорого вам обійтися. Якщо ви поставите метою зробити теплицю своїми руками, вам будуть потрібні інструменти, а також ця інструкція. З її допомогою ви зможете виконати найскладнішу частину роботи - зробити каркас . Після цього вам залишиться лише створити і натягнути на нього покриття.
Інструкція
1
Для каркас а вам знадобиться один з цих матеріалів, який ви виберете самі, виходячи з власних міркувань: дерево, алюміній, сталь, пластик. Світлонепроникним покриттям послужить скло або покриття з полівінілхлоридної або поліетиленової плівки.
2
Отже, почніть роботу з підготовки каркас а. Спочатку визначте розміри вашої майбутньої теплиці. Стандартними для невеликого дачного споруди є розміри 6х3 м. Тепер приступайте до безпосередньої збірці каркас а теплиці. В грунті зміцните опорні стійки. Для цього міцно вкопати в землю по периметру майбутньої споруди шість бічних брусів довжиною 2,15 м, а також три центральних бруса довжиною 3 м. Бруси для каркас а повинні мати поперечний переріз 10 см. Вкопати їх на глибину 40-50 см і гарненько зафіксуйте.
3
На верхній частині опор закріпіть горизонтальні балки. Кроквяні ноги зафіксуйте за кроком 0,5-0,6 м. Потім встановіть з північної сторони дверну коробку габаритами приблизно 0,7х1,8 м і навісьте двері.
4
Далі вам потрібно зробити парубень (дерев'яний короб). Для цього створіть прямокутний каркас для дерев'яних ящиків (південного і північного) з нетовстих колод або дощок. Після цього поглибте рами на 40-50 см і засипте їх біопаливом (коров'ячим або кінським гноєм, прикритим шаром соломи). Далі укладіть товстий шар землі. Зверніть свою увагу на те, що північний парубень вашої теплиці повинен бути піднятим на 10-15 см. Щодо південного. Це необхідно для рівномірного розподілу сонячного світла всередині теплиці.
5
Каркас і парубень готові. Залишилося лише створити покриття. Для цього натягніть на каркас плівку. Краще використовувати цільні великі шматки плівки. Торцеві сторони вашої теплиці слід закрити плівкою цілком. Далі закріпіть плівку за допомогою тонких дерев'яних реечек, що прибиваються до опор. Це все.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5v-uKopzFz0
Для ночівлі під час автомобільної подорожі або туристичного переходу зібрати в похідних умовах палатку за якісь 1-2 хвилини - це те, що потрібно. І зручно і без зайвої витрати сил. Тому перш ніж їхати в експедицію або відправитися в дальній похід озбройтеся інформацією про те, як правильно збирається автоматична палатка.
Інструкція
1
Автоматичні палатки цінуються за функціональність, якість, комфортабельність і зручність конструкції. Все, що вам необхідно - це зрозуміти принцип складання, а він досить нескладний, завдяки чому автоматична палатка навіть в дощ і в темряві легко збирається одним, навіть абсолютно непідготовленим, людиною.
2
Почніть збірку палатки з її верху. Внутрішній намет, тент і каркас - всі разом складають єдине ціле. Монтаж автоматичної палатки здійснюється відразу ж з усіма елементами. Підніміть центральну маточину. Ви бачите, що до неї фіксуються всі наявні дуги. Тепер послідовно заклацніть на кожній з них замки з хомутами.
3
Далі пристебніть блискавкою підлогу внутрішнього намету. Ось, власне, і все - намет зібрана. Каркас до зовнішнього тенту прикріплений зсередини. Весь секрет криється в механізмі фіксації дуг і кріплення, який разом з наметом становить одне ціле, до того ж внутрішня палатка теж зафіксована до тенту. Отже, збираючи каркас, автоматично ви збираєте саму палатку.
4
Складаний дюралевий каркас дає можливість швидкого встановлення палатки, як втім, і швидкої її розбирання. Механізм складання як в парасольці. В розібраному, тобто транспортному положенні і внутрішній шар тканини і зовнішній тент залишаються, пристебнуті до каркаса. Якщо ж ви йдете в похід в жаркий літній сезон, то отстегните внутрішній шар, немає необхідності брати його з собою. Тепер ви можете користуватися автоматичною наметом як одношарової. До речі, важить вона в цьому випадку набагато легше. У верхній частині намети мається віддушина для вентиляції. Розкладіть взяті з собою речі за наявними кишенях на стінах. Після проведеного нічлігу, зібравшись продовжити шлях складіть палатку так само як збирали, тільки в зворотному порядку і укладіть в чохол. В переносному вигляді автоматичні палатки укладаються в чохли довжиною 1,5 м і діаметром 30-35 см.
Корисна порада
Фіксуйте каркас послідовно.