Як можна стати програмістом.

З початку 2000 років програмісти стали дуже затребувані всюди: від відділів БТІ, до наукових лабораторій. І попит на програмістів тільки росте, роботодавці йдуть на всі умови, щоб дістати собі розумного фахівця. Тому програмісти досить високо оплачуються, отже, багатьох цікавить питання «Як же стати одним з них?». На жаль, однозначної відповіді не існує - у кожного програміста був свій шлях на Олімп комп'ютерних наук, але деякі речі зобов'язаний знати кожен початківець кодер.
Вам знадобиться
  • - Математична освіта;
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - знання мов програмування.
Інструкція
1
Вивчіть основні математичні дисципліни. Самостійно освоїти математичний аналіз, теорію ймовірностей, лінійну алгебру, аналітичну геометрію, диференціальні рівняння і т.д. людині навряд чи під силу, тому поступите до ВНЗ на математичну спеціальність. До того ж, кращі програмісти і переможці більшості олімпіад з програмування - саме випускники мехмату.
2
Вивчіть алгоритмізацію. Ви повинні вміти складати алгоритм вирішення будь-якої математичної задачі. Якщо ви зможете скласти алгоритм, значить, зможете зобразити його у вигляді рядків коду на якомусь мові програмування. Без знання алгоритмізації людина не може називати себе програмістом .
3
Вивчіть який-небудь мову програмування. Класичним початковим мовою є Pascal. Справа в тому, що його синтаксис гранично простий, легко запам'ятовується навіть школярем і добре розвиває знання алгоритмізації. Пізніше, коли без підглядання в самовчитель ви зможете вирішувати серйозні завдання на Pascal, то переходьте до вивчення C ++. Це більш складний мову, але він побудований на основі принципів об'єктно-орієнтованого програмування. Якщо ви подужаєте С ++, то й інші мови піддадуться вам.
4
Визначтеся, програмістом в якій сфері ви хочете стати. Наприклад, веб-програмування. На сьогоднішній день кожна друга фірма прагне створити своє представництво в інтернеті, а кожна третя вже має свій сайт. Тому газети з вакансіями рясніють оголошеннями про пошук веб-програміста. Середня зарплата php-кодера в провінції становить 40 000-50 000р. в місяць. Але веб-програмісту важливо мати портфоліо з уже реалізованими проектами.
5
Знайдіть роботу. Як правило, випускників математичних спеціальностей ще на 4 курсі розбирають в якості програмістів з різних конторам. Якщо у вас немає потрібного вищої освіти, то доведеться пройти курси програмування на якій-небудь мові або в якій-небудь сфері. Звичайно, є роботодавці, яких не цікавлять ваші дипломи, їм потрібні тільки ваші здібності. Але більш затребуваний буде фахівець, у якого є потрібні скоринки вкупі зі здібностями.
Зверніть увагу
Щоб стати програмістом, недостатньо вивчити який-небудь мову програмування. Справжній програміст повинен вміти вирішувати завдання спочатку в розумі, а тільки потім перетворювати рішення в строчки коду.
Корисна порада
Вибираючи курси програмістів, звертайте увагу на ліцензії, що дає право на ведення освітньої діяльності. Є ризик, що ваш диплом не матиме ніякої сили в очах роботодавця.
Програміст - сучасна спеціальність, яка увійшла в побут сучасних професій, так само непомітно, як увійшов у наше життя комп'ютер. Нині кваліфікований програміст - це людина, яка завжди зможе знайти собі роботу т.к. з розвитком комп'ютерних технологій зростає і попит на фахівців, а із зростанням попиту зростає і оплата за роботу.

Щоб стати хорошим програмістом вам потрібно: 1. Придбати хороший комп'ютер. Багато хто думає, що потужний по швидкості комп'ютер потрібен тільки для ігор, це не так. Хороший і потужний комп'ютер дозволить вам працювати з численними програмами. Кращим варіантом буде ноутбук з теплоотводом.2. Вивчити написання програм і в цілому програмування з 7 - 8 класу. Оскільки, програмування вимагає алгоритмічного мислення і знання основ математики, щоб програміст зміг висловити власні думки. Найпершим програмним мовою має бути BASIC, який вивчають у середніх школах.3. Вивчити навички програмування з основ і постійно вдосконалюватися. У глобальній мережі можете знайти спеціалізовані спільноти, за допомогою них вам буде легше в досягненні мети. Знання мов програмування не дасть вам все, потрібна ще робота з базами даних, оптимізація, мови запитів. Вам може знадобитися вивчення графічних пакетів, таких як Photoshop і другіе.4. Практика понад усе. Тільки за допомогою практичних дій ви досягнете бажаного результату, складайте власні проекти, не соромтеся їх, фантазуйте під час роботи, експериментуйте, вирішуйте всі можливі завдання. Адже програмування - це творчий процес, який під силу реалізувати каждому.5. Вам необхідно самостійно шукати інформацію. Для цього потрібно регулярно відвідувати книжкові магазини і закуповувати журнали і книги потрібної тематики. Так само не зайвим буде регулярно переглядати інформацію в інтернеті, і підписатися на RSS. Чим більше ви отримуєте інформації, тим більше навичок придбаєте, отже зовсім скоро зможете виконувати великі обсяги работ.6. Пишіть коди обдумано і акуратно. Найменша помарка в кодах, дасть збій у всій роботі, особливо якщо ви працюєте в команді програмістів, і всі пишуть один і той же код. Не забувайте ставити відступ. Коди без відступів, перетворює весь процес роботи в складне читання. При написанні роботи (кодів), будьте пильні і аккуратни.7. Для мотивації вивчення та становлення вами програмістом, може послужити висока заробітна плата. Зарплата програміста залежить від організації, в якій ви збираєтеся працювати. Але якщо ви кваліфікований фахівець знає свою справу, то будь-який роботодавець не пошкодує високої зарплати. Знайте це. Наприклад, у Москві середній по знаннях спеціаліст - програміст бази даних може отримувати від 1000 $ до 2000 $. У висококваліфікованих фахівців максимальний рівень зарплат не подсчітать.8. Ну і останнє без чого людина не стане програмістом, це бажання. Наше бажання двигун всього нашого життя, тому що, як і де нам робити, ми вибираємо самі. Щоб стати хорошим програмістом потрібно не шкодувати вільного часу і еволюціонувати постійно на цьому терені (у цьому вам допоможуть спеціалізовані форуми, наприклад mastertalk.ru). Удачі і успіхів вам.