Як поводитися в общаге. про життя в гуртожитку.

Першокурсники, кому належить навчання далеко від рідного дому, часто погано уявляють собі життя в студентському гуртожитку. Щоб вижити в незвичних для себе умовах, потрібно дотримуватися кількох правил поведінки в общаге .
Інструкція
1
У більшості будинків для студентів існує список таких правил, з ним вас обов'язково ознайомлять при заселенні. Набір вимог, пропонований до проживають в общаге студентів досить стандартний. Не палити в кімнатах і місцях громадського користування, не користуватися електроприладами в цілях пожежної безпеки, дотримуватися тиші після 23 години і т. Д. Це неухильний звід законів, дотримуйтесь його обов'язково. В іншому випадку вас можуть виселити.
2
Вам належить жити в одній кімнаті з незнайомими людьми, і в кожного свої звички. Щоб уникнути конфліктних ситуацій, відразу домовтеся із сусідами про правила, яких будете разом дотримуватися. Хто і по яких днях забирається в кімнаті, до скількох годин вас можуть відвідувати гості і буде працювати телевізор (комп'ютер), графік користування душем і т. Д. Коли всі ці побутові питання узгоджені, то проблем не буде. Якщо ж вам не вдалося досягти домовленостей, спробуйте поміняти кімнату.
3
У процесі проживання в гуртожитку намагайтеся завжди залишатися самим собою. Не намагайтеся приписувати собі неіснуючі якості, ви будете близько спілкуватися з людьми на побутовому рівні і всі ваші достоїнства і недоліки будуть видні як на долоні. Завжди приходьте на допомогу, якщо вас про це просять. Так ви будете користуватися повагою серед інших студентів гуртожитку.
4
Єдине, чим не варто захоплюватися, це давати грошей в борг. Студенти славляться своїм вічним безгрошів'ям, і якщо ви почнете роздавати гроші всім тим, хто просить у борг - скоро самі опинитеся в їхньому становищі. Якщо вас наполегливо просять - ввічливо, тактовно відмовте. Після декількох спроб від вас відстануть.
5
Якщо у вас виникла конфліктна ситуація з ким-небудь із студентів, які проживають з вами в одному гуртожитку, не поспішайте відразу скаржитися коменданту. Намагайтеся все залагодити власними силами, щоб не завоювати репутацію «стукача».