Як замінити фон у фотошопі. Як зробити прозорим фон в фотошопі.

Одним з ефектних прийомів при створенні фотоколажу є заміна старого фону фотографії на інший. Це дозволяє перенести персонажів фотографії в будь-яке, відповідне задумом автора, місце дії - екзотичне або навіть фантастичне. Зробити це можна, користуючись арсеналом інструментів програми Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Щоб замінити фон на цифровому зображенні, перш за все, необхідно, щоб персонажі або предмети, які не є фоном були відокремлені від, власне, фонових - тепер непотрібних - фрагментів зображення. Зробити це можна безліччю способів: або обводячи вручну контури фігур за допомогою інструментів з набору Lasso, автоматично виділяючи фрагменти зображення за допомогою інструментів Magic Wand і Quick Selection, створюючи різним способом маски і т.п. Тим чи іншим шляхом, комбінуючи функції вищеописаних інструментів, зрештою, вам необхідно отримати виділення - необхідні ділянки повинні бути по контуру обрамлені мерехтливими бордюрами. Тепер необхідно домогтися, щоб все інше зображення стало прозорим - тоді це місце зможе зайняти новий фон.
2
Маючи виділення, надаємо шару невидимість. Для цього необхідно додати до шару маску прозорості. Ця функція доступна через меню Layer> Layer Mask> Reveal Selection (Шар> Маска Шаруючи> Призначити Виділення) або шляхом натискання на значок Add Layer Mask (Додати маску шару) внизу панелі шарів. Ви побачите, як обведені вами предмети залишилися видимі, а все, що знаходилося за межами виділення, стало невидимим - замість зображення стали просвічувати сіро-білі квадратики технічного фону .У цій простій, на перший погляд, операції є один підводний камінь. Описаний порядок дій працює на будь-якому шарі Фотошопа, крім шару типу Background (Фон). Технічно ви ніяк не зможете призначити маску прозорості на цьому шарі. (Щоб побачити чи так це, уважно подивіться на панель шарів, відрити яку можна, натиснувши F7) Цей шар за замовчуванням створюється програмою, як базовий шар цифрового зображення і відрізняється від інших тим, власне, що має істотний ряд обмежень - у тому числі він не може бути зрушать зі свого місця і не може змінювати параметри прозорості. Що ж робити? - Зняти ці обмеження, зробивши цей шар звичайним типовим шаром. Для цього необхідно в контекстному меню, що відкривається при натисканні правої кнопки миші (якщо ви працюєте в системі Windows) на рядку з ім'ям шару в списку, вибрати пункт меню Layer from Background (Створити шар з Фона). Також ця команда доступна через основне меню Layer> New> Layer from Background. Так шар Background/Фон буде замінений звичайним шаром із зображенням. Тепер обмеження зняті, і ви можете проробити вищеописану процедуру призначення прошарку маски прозорості.
3
Відкриємо файл з майбутнім фоном. Скопіюємо зображення з нього в буфер обміну. Для цього виділимо небудь фрагмент картинки - наприклад, користуючись інструментами з набору Marquee, - або просто виділяючи все поле зображення, натиснувши Ctrl + A (або вибравши в меню Selection пункт Select All/Виділити все). Після виділення помістимо обраний фрагмент в буфер обміну, натиснувши Ctrl + C або вибравши в меню Edit (Редагування) пункт Copy (Копіювати).
4
Тепер повертаємося до вихідної фотографії та вставляємо вміст буфера - наш новий фон. Здійснюємо цю операцію натисканням на Ctrl + V, або знайшовши в меню Edit (Редагування) пункт Paste (Вставити). У нашій композиції з'явився новий шар, який і містить фонове зображення. Може вийти так, що після вставки новий шар буде розташований вище вихідного прозорого шару - він буде перекривати останній повністю або частково. Зрозуміло, це невірно, і, щоб навести порядок, перейдемо в панель шарів і поміняємо місцями - просто перетягнувши мишкою - сточки з іменами шарів, щоб «фоновий» шар виявився нижче, а шар «з персонажами» вище.
5
Рідко буває так, щоб два зображення відразу збіглися за розміром. Вставлений фон може виявитися або занадто громіздким, або, навпаки, дещо меншим необхідного розміру, щодо оригінального зображення персонажів. Змінюємо геометричні розміри, вибравши необхідний шар в списку на панелі шарів, і натиснувши поєднання клавіш Ctrl + T. Після цього по краях шару з'являться невеликі квадратні покажчики, зрушуючи які можна міняти розмір і місце розташування шару, поступово домагаючись гармонійного взаємного розташування фону і персонажів. Закінчивши перетворення, натискаємо клавішу Enter, підтверджуючи, тим самим, остаточний вибір необхідного розміру.
6
Далі, як правило, потрібно проводити ще одну досить складну операцію. Обидві фотографії, що входять тепер в одну композицію, знімалися, само собою, за різних умов освітлення, на різну апаратуру тощо, Ця різниця зазвичай стає кричущою при їх суміщенні. Одне зображення може бути разюче світліше або темніше іншого, фотографії можуть мати відмінності за колірному відтінку - одне може бути, наприклад, желтее, інше - синє і т.д. Все це буде обов'язково кидатися в очі глядачеві, і, якщо ви навмисно не домагаєтеся ефекту неприродності вашого колажу, то доведеться потрудитися. Проте, за наявності навіть невеликого досвіду, послідовно створюючи коригувальні шари, частково або повністю змінюють яскравість і колір кожного з зображень, через деякий час ви зможете домогтися їх природного співвідношення.
7
До речі, дуже часто на ступінь неприродності суміщення впливає неакуратно створена маска прозорості основного шару. За його контурам можуть «світитися» залишки колишнього фону , а дрібні і тонкі деталі - волосся або складки одягу - можуть, навпаки, бути грубо обрізані, створюючи відчуття «ампутації». Все це можна виправити - маска прозорості може бути домальована і змінена в будь-який момент.
8
Зрозуміло, в композицію можна додати ще елементи, розташовуючи їх і як додаткові деталі фону - нижче основного зображення, або ж додаючи їх на перший план, в якості деталей антуражу. Також, якщо щось не влізе, або, навпаки, залишиться багато зайвого місця, вам знадобиться змінити розмір і пропорції робочого поля зображення - це теж робиться досить просто, через основне меню Image> Canvas Size (Розмір Полотнини).
Зверніть увагу
Як поміняти фон в Фотошопі? Для цього виберіть інструмент «Розмиття». Після чого затисніть ліву кнопку мишки і проведіть курсором по контуру силуету, розмив тим самим різкі кордону між двома сполученими зображеннями. Таким чином, ви без зусиль зможете замінити фон на вашій фотографії, отримавши тим самий ще цікавіший фотознімок.
Корисна порада
Урок Photoshop - Заміна фону. З цього уроку ви дізнаєтеся як замінити фон на фотографії за допомогою маски шару. Маска шару є одним з кращих інструментів для виділення об'єктів. За допомогою маски шару легко виправити похибки при виділенні об'єкта, достатньо лише поміняти кольору з чорного на білий і навпаки. Вітаю вас з новими знаннями в фотошопі!