Як мотивувати робітників.

В будь-якій організації, що використовує робочу силу, важливо приділяти належну увагу мотивації. Вона спрямована на задоволення очікувань і вимог працівників і ділиться на три групи: економічне винагороду, соціальні взаємини в колективі і внутрішнє задоволення працею.
Інструкція
1
Для задоволення економічної складової мотивації, куди входять заробітна плата, система заохочень, дотримання прав працівників і т. Д., Використовуйте принцип відрядної оплати. Однак потрібно врахувати, що з цього принципу витягується не весь мотиваційний потенціал. Робочі на підприємстві можуть самі обмежувати продуктивність своєї праці, дотримуючись групові норми. Для цього вводите додаткові можливості для реалізації трудового потенціалу - надайте робочим заробити на суміжній ділянці або суміщення іншій посаді. А також обов'язково застосовуйте штрафні санкції за невиконання тієї чи іншої роботи.
2
В разі суміщення можна підвищити рівень другої складової мотивації - внутрішнього задоволення працею. Сюди відноситься інтерес до роботи, можливість подальшого росту, відчуття залученості в загальний процес і різноманітність. Уникайте випадків, коли одні і ті ж робітники виконують рутинну роботу. Потрібно їх періодично міняти місцями, пояснюючи це виробничою необхідністю, а також перекладати з однієї ділянки на іншу, даючи тим самим можливість для придбання нових навичок і подальшого професійного зростання.
3
Соціальні взаємини об'єднують поняття навколишня обстановка і взаємна підтримка в колективі, членство в тій чи іншій групі, а також певний статус робочого. Крім ротацій з одного робочого місця на інше, використовуйте розширення кола їх обов'язків. Даючи більше повноважень для планування та виконання свого фронту роботи, ви будете сприяти підвищенню статусу співробітників, їх прагненню до досягнення певних результатів і задовольните потребу людини в самореалізації.
4
Врахуйте, що чоловіки і жінки мають відмінності в мотивації, це залежить від соціальних і психофізіологічних причин. Для чоловіків більш значущими факторами в роботі є можливість творчої реалізації, різноманітність і важливість їхньої праці для суспільства (т. Е. Визнання). Для жінок основним рушійним фактором є відносини в колективі та умови праці, т. Е. Рівень заробітку, тривалість робочого дня і т.д.
Напевно, перед кожним керівником організації коли-небудь постає питання, як мотивувати менеджера на те, щоб його робота була більш результативною та ефективною. В цілому, мотивація - це те, заради чого менеджер готовий працювати. Якщо ви знаєте мотивацію своїх співробітників, то це допоможе вам вирішити багато робочі проблеми.
Інструкція
1
Звичайно, одна з найсильніших мотивацій - це матеріальна. Важливо, набираючи штат співробітників, заздалегідь визначити, наскільки сильна така мотивація у ваших працівників, особливо якщо вони менеджери з продажу. Однак, розробляючи систему мотивації, треба орієнтуватися не на тимчасовий різке зростання продажів, а на побудову грамотної системи управління.
2
Для того щоб мотивація працювала, вона повинна включати в себе не просто виплату співробітником відсотків від принесеного прибутку, але і ряд інших не менш важливих складових, починаючи від організації робочого місця і формування комфортного клімату в колективі, закінчуючи розробкою чіткої системи преміювання працівників.
3
Відмінно мотивує менеджерів премії або відсотки за перевиконання плану, причому, бажано не встановлювати «верхню планку»: чим вище результат роботи, тим вище повинні бути виплати.
4
Іноді мотивуючим фактором може стати введення в роботу змагального елементу або між співробітниками, або між відділами.
5
Керівнику важливо навчитися визначати, які мотиватори будуть працювати саме в його організації. Багато компаній в свій компенсаційний пакет включають такі складові: оплата проїзду працівника до місця роботи, дотації на харчування, надання позики, оплата мобільного зв'язку, добровільне медичне страхування, можливість корпоративних занять в спорткомплексах і багато іншого.
6
Тим не менш, не варто забувати, що для багатьох мотиватором є сама робота, її зміст, завдання та відповідальність, які покладаються на менеджера , визнання результатів його роботи і оцінка керівництвом його вкладу в розвиток компанії.