Як розморозити вигрібну яму.

Вигрібна яма може замерзнути в сильні морози, якщо при будівництві не дотриманий кут ухилу і заглиблення. Найчастіше замерзає зливна труба, але іноді трапляється, що верхній шар повністю покривається льодом. Щоб розморозити яму , можна запросити фахівців з комунальних служб або підготувати все необхідне і зайнятися цим самостійно.
Вам знадобиться
  • - провід;
  • - гак;
  • - штир;
  • - мішковина;
  • - солома;
  • - сіно;
  • - тирса;
  • - тепловий вентилятор.
Інструкція
1
Трубу і саму яму можна розморозити за допомогою електричного струму. Підготуйте залізний штир, мідні дроти перетином 2 кВт, гачок. Зачистіть у дроту обидва краї на 30-40 см, щоб вистачило зробити міцну обмотку навколо штиря з одного боку і навколо гака з іншого.
2
Якщо перехопило тільки трубу, штир не буде потрібно. Обмотайте навколо труби зачищений кінець дроту, інший кінець примотати до залізного гака. Надіньте гумові рукавички, призначені для проведення електричних робіт, накиньте гачок на провід «фаза». Через 1-2 години ваша труба, яка виходить у вигрібну яму , буде повністю разморожена.
3
Верхній шар льоду у вигрібній ямі також розморозиться, але тільки в тому випадку, якщо лід тонкий і перехоплена тільки верхня частина. Якщо шар досить товстий або яма переморожено повністю, підключення провідника тільки до труби - міра абсолютно недостатня.
4
За допомогою газового пальника або паяльної лампи разморозьте сніг і лід навколо ями, підійміть кришку, вбийте за допомогою відбійного молотка або колуна залізний штир і прикріпіть до нього провід, ретельно обмотайте. Інший кінець дроту закріпіть на гак, накиньте на провід «фаза». Розморожувати сильно завмерла вигрібну яму доведеться досить довго. Повністю лід розтане протягом 12-24 годин. Дотримуйтесь заходів безпеки. Захистите ділянку, щоб до нього бува не потрапили діти, випадкові перехожі, тварини.
5
Після завершення робіт зніміть гак з електричного дроту, приберіть штир, закрийте кришку. Зверху зробіть об'ємний короб і закрийте його подушками, виготовленими з мішковини з соломою, сіном або тирсою.
6
Крім сили електричного струму, для розморожування вигрібної ями можна скористатися тепловим вентилятором, але процес цей досить тривалий і не завжди дає бажані результати.
7
У теплу пору року проведіть роботи з утеплення ями і зробіть достатній кут нахилу, щоб труби не перехоплювало.