Як виміряти зріст папугу.

Всі ми знаємо з дитинства, що в папугах легко і п росто можна виміряти довжину удава. І навіть пам'ятаємо, що один добре всім знайомий удав має довжину 38 папуг. А як виміряти самого папуги?
Вам знадобиться
  • звичайна сантиметрова лінійка або стрічка
Інструкція
1
За допомогою промірів укупі із загальним оглядом роблять оцінку всякої спійманої дикої птиці для уточнення головним чином статі і віку пернатого. Буває, що розміри тих чи інших частин тіла допомагають більш точно визначити видову приналежність, ніж загальний зовнішній вигляд примірника.
2
Домашніх декоративних птахів, у тому числі папуг, обов'язково вимірюють на виставках, а також при проведенні селекційної роботи. У сучасній орнітології прийняті шість основних видів виміру птиці. Для проведення вимірювань візьміть папугу на руки. Ваш помічник нехай озброїться сантиметрової лінійкою, стрічкою та циркулем.
3
По-перше, виміряйте довжину тіла з головою. Покладіть папугу горизонтально на спинку і призначте лінійку. Вимірюйте від кінчика дзьоба до анального отвору. Завмер до кінчика хвоста характеризуватиме загальну довжину тіла.
4
Другий завмер - довжина крила. Поверніть лежачого папугу трохи набік. Притисніть лінійку до складеного крилу і виміряйте відстань від кистьового згину до кінчика найдовшого махового пера.
5
Третій вимір - довжина хвоста. Укладіть птицю на черевце і обережно розправте або, якщо папужка невеликий, роздмухайте Надхвістя. Повинно оголитися місце входження в шкіру хвостових пір'їн. Вимірюйте від цієї точки до кінця найдовших рульових пір'я.
6
Довжина дзьоба. Тримайте папугу в руках. Заміряйте по прямій лінії від кінчика дзьоба до чола, де починається оперення на гребені. Можна також міряти від кінчика до ніздрів. Варіант вкажіть в записах.
7
Наступним етапом вимірюється довжина цівки. Обережно нащупайте суглобові западини між гомілкою на лапі птиці та фалангами пальців. Виміряйте цей відрізок і запишіть результат.
8
Нарешті шостим виміром визначте розмах крил у папуги. Для цього розведіть крила в сторони якомога ширше і заміряйте відстань між крайніми точками крил. Це вимір зазвичай проводять для великих і середніх за величиною птахів.