Як зменшити відстань між струнами і грифом.

Відстань між грифом і струнами - величина змінна. Чим більше відстань, тим більше зусиль докладає ліва рука музиканта, щоб притискати струни до грифа. Особливо це відчувається, коли гра проходить у швидкому темпі. Зменшити відстань можна за допомогою простих маніпуляцій. Зміна цієї величини впливає на інтонаційне звучання гітари.
Вам знадобиться
  • Гітара, лінійка з малими поділами, викрутка і спеціальний ключ (для встановлення струн у електрогітари)
Інструкція
1
Знайдіть 12-й лад гітари. Відстань найкраще зменшувати на цьому рівні - між перегородкою і нижньою поверхнею струни.
2
Користуючись струнотримачем, розслабте струну. Потім, вимірюючи лінійкою відстань, зменшіть його з точністю до мм і зафіксуйте зміни. Тільки в цьому випадку струна НЕ БУДЕ деренчати. Оптимальна відстань між порожком лада і струною: для акустичної гітари - 2-3 мм, для електрогітари - 1-2 мм. У електрогітари відстань для кожної струни можна регулювати окремо, оскільки струни закріплені порізно. Для цього слід «відкрити» їх ключем і розкрутити викруткою. Уперше робити це краще з помічником. Потім, коли «наб'єте» руку - впораєтеся поодинці.
3
Якщо хочете змінити відстань між грифом і однією з струн, найкраще віднести інструмент до кваліфікованого фахівця. Тільки він зможе настільки точно зробити цю роботу, щоб струна звучала в унісон не було дисонансу.
4
Перевірте звучання. Зробити це можна, взявши звук на відкритій струні, а потім затиснути її на 12 ладу і знову взяти звук. Звучання між цими нотами має рівнятися октаві. Якщо це не так - продовжуйте настройку.
5
Ще один спосіб - візьміть відкритий звук на струні, відстань якої змінили. Потім вийміть флажілет, затиснувши 12 лад і порівняйте звуки - при правильному налаштуванні вони повинні співпасти.
6
Зауважте, якщо звук на 12 ладу виходить занадто високим, то звучна частина струни коротка і її треба подовжувати, зміщуючи нижню точку опори (нижній поріжок).
7
Чисте звучання гітари безпосередньо залежить від відстані нижнього поріжка до 12 лада. Головне, що б це відстань дорівнювало відстані від 12 лада до верхнього поріжка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IXxsfLOdHIM