Як скласти дати.

Додавання дат - просте арифметичне дію, тим не менше, воно має свої особливості. Якщо вам необхідно розрахувати точну кількість місяців, днів і років, ви можете зробити це самостійно або скористатися спеціальними програмами.
Вам знадобиться
  • - календар;
  • - калькулятор;
  • - програма для розрахунку стажу.
Інструкція
1
При обчисленні вам необхідно враховувати кілька факторів: максимальна кількість днів у місяці - тридцять один, а місяців - дванадцять, і найкоротший з них лютий. Крім того, слід пам'ятати, що у високосний рік, який настає через кожні три роки, в лютому двадцять дев'ять днів, а не двадцять вісім.
2
Також є певна циклічність, за якою в грудні, січні та серпні завжди тридцять один день, а в інші місяці (крім лютого) кількість днів чергується. У березні - тридцять один день, в квітні - тридцять, у травні знову тридцять один і так далі. Щоб не заплутатися, візьміть календар за потрібний вам період (періоди) часу. Можна скористатися календарем на комп'ютері: у ньому відлік починається з 1980 року, і є можливість наочно побачити, скільки в тому чи іншому місяці було днів.
3
Починайте складати дати з днів. Якщо кількість днів для вибраного місяця дорівнює або перевищує допустиме значення, переведіть дні в місяці. Так, якщо вам необхідно скласти дати 01.02.2012 і 01.03.2012, в підсумку вийде значення 0 днів і 1 місяць, а не 29 днів. Далі за цим же принципом складайте місяці. Якщо в підсумку виходить більше дванадцяти, переведіть значення в роки.
4
Додавання дат вручну вимагає уважності і зосередженості. Якщо ви хочете заощадити час і сили, краще скористайтеся спеціальними комп'ютерними програмами. Як правило, вони застосовуються для обчислення трудового стажу. Версій таких програм багато, вони можуть поширюватися як окремо, так і бути вбудовані в бухгалтерські або кадрові програми. Введіть в пошуковику запит з ключів «стаж», «робота», «розрахунок» і знайдіть ту утиліту, яка вам підійде.
5
Інтерфейс таких додатків досить простий: введіть у перше поле дату, з якої має починатися обчислення, в наступне поле (поля) - кінцеву або проміжну дату. Натисніть на кнопку «Розрахувати» («Показати стаж»), і програма видасть готову відповідь з кількістю днів, місяців і років.
Можливість створення і редагування зображень, розбитих на шари - один з найпотужніших інструментів сучасних графічних редакторів. Він би багато втратив у своїй ефективності, якби не існувало можливості вибірково об'єднувати такі верстви. У графічному редакторі Adobe Photoshop способів з'єднання шарів більш ніж достатньо.
Інструкція
1
Запустіть графічний редактор і включіть в його інтерфейсі відображення панелі шарів, якщо її немає у вікні програми. Для цього потрібно відкрити в меню розділ «Вікно» і вибрати пункт «Шари» або просто натиснути клавішу f7. Потім відкрийте або створіть документ з усіма верствами, які слід об'єднати.
2
Якщо з'єднати потрібно тільки два шари, що лежать один над іншим в панелі шарів, то клікніть верхній з них правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню рядок «Об'єднати з попереднім». Цій команді відповідає поєднання клавіш ctrl + e. Якщо потрібні шари розміщені не на суміжних рядках, то нижній можна попередньо перетягнути мишкою впритул до верхнього.
3
Якщо об'єднати потрібно абсолютно всі видимі шари, то клацніть по будь-якому з них правою кнопкою і виберіть в контекстному меню рядок «Об'єднати видимі». Для цієї команди можна використовувати поєднання гарячих клавіш shift + ctrl + e.
4
Якщо потрібно об'єднати групу шарів, розміщених на різних несуміжних рівнях в панелі інструментів, то спочатку позначте всі потрібні шари. Зробити це можна перещелкав їх все лівою кнопкою миші, утримуючи клавішу ctrl. Після цього натисніть праву кнопку миші і в контекстному меню виберіть рядок «Об'єднати шари».
5
Якщо необхідно об'єднати групу шарів, хоча б один з яких є текстом, фігурою або об'єктом іншого типу, відмінного від звичайного зображення, то такі верстви треба попередньо підготувати. Клацніть Лейер правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт «Растеризувати шари». Після цього об'єднувати шари можна звичайним способом.
6
Збережіть відредагований документ у форматі psd, якщо плануєте вносити зміни в шари і далі. Якщо цього не буде потрібно, то використовуйте поєднання гарячих клавіш ctrl + alt + shift + s для відкриття діалогу оптимізації зображення з подальшим збереженням у файл одного зі стандартних графічних форматів.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що після об'єднання шарів ви втратите можливість відключити або відредагувати всі застосовані до них стильові ефекти.