Як зняти ручку АКПП. Як зняти ручку передач.

В останні роки великі автомобільні концерни стали все більше і більше випускати моделей, оснащених автоматичною коробкою передач. Така коробка набагато зручніше. Однак дуже часто ручка автоматичної коробки передач ламається. В цьому випадку необхідно зняти стару і встановити на її місце нову. Також деякі змінюють ручку АКПП з естетичних міркувань.
Вам знадобиться
  • - керівництво по експлуатації вашого автомобіля;
  • - гайкові ключі;
  • - викрутки.
Інструкція
1
Встановіть ваш автомобіль на рівну площадку. Обов'язково подбайте про наявність сильного джерела світла. Це знадобиться для того, щоб ви чітко бачили ручку автоматичної коробки передач під час її зняття.
2
Переведіть важіль автоматичної коробки передач в положення «стоянка» і включіть гальмо стоянки. Заглушите двигун і вийміть ключ із замка запалювання.
3
Вивчіть уважно керівництво по експлуатації вашого автомобіля. У ньому повинна бути детально вказана схема заміни ручки важеля. Якщо такої там немає, то відвідайте форум власників вашої моделі. Напевно ви не перший, хто задався такою метою.
4
На деяких моделях ручка від'єднується простим потягіваніем вгору. Для цього візьміться за ручку і плавно потягніть вгору, при цьому намагайтеся не смикати різко, щоб не порушити пластикові виступи. Назад нова ручка встановлюється простим натисненням до характерного клацання.
5
Дослідіть нижню частину ручки. Якщо на ній є шурупи, то їх слід акуратно викрутити. При цьому обов'язково запам'ятайте розташування кожного болта, так як вони можуть відрізнятися один від одного товщиною і довжиною. Якщо неправильно вкрутити болти, то можна зіпсувати гнізда в корпусі ручки.
6
Акуратно спробуйте від'єднати обидві частини ручки один від одного. Якщо це не виходить, значить, вони з'єднані між собою за допомогою пластикових засувок. Відшукайте їх на корпусі ручки і акуратно розкрийте. Після цього дві частини будуть вільні. Зніміть їх. Уважно стежте за тим, щоб пружинка від кнопки не загубилася.
7
Встановіть нову ручку автоматичної коробки передач в зворотному порядку. Перевірте її працездатність.
8
На деяких моделях автомобілів демонтування та заміна ручки АКПП можливі тільки після часткового розбору панелі коробки передач. Для цього необхідно знайти кріплення кожуха і лицьової частини.
9
Викриття болти кріплення. Зніміть лицьову панель АКПП. Під нею знайдіть механізм, що приводить в рух важіль коробки. Виверніть болти що з'єднують болти і механізм. Акуратно дістаньте важіль з пазів. Встановіть на його місце новий.