Як намалювати британський прапор. британський прапор Як малювати.

Прапор Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії (Union Jack) - один з найстаріших у світі. Хрести на його синьому фоні означають хрести святих-заступників Англії, Шотландії та Ірландії і символізують єдність. Тому, малюючи прапор, дуже важливо дотримати правильні пропорції.
Вам знадобиться
  • простий олівець, ластик, біла, синя і червона фарби
Інструкція
1
Намалюйте прямокутник. Співвідношення горизонтальної та вертикальної сторін має бути 1: 2. У нашому прикладі це, відповідно, 12 і 6 см.
2
Почніть малювати прапор з червоного вертикального хреста святого Георга - покровителя Англії. Строго через середину прямокутника олівцем накресліть горизонтальну лінію. Відступите від неї вгору і вниз по 3 см і зробіть ще дві лінії. У вас повинна вийти смуга шириною 6 см. Аналогічним чином намалюйте вертикальну складову хреста.
3
Накресліть білу «окантовку» хреста. Для цього відступите від горизонтальної лінії, що проходить через центр, по 5 см в обидві сторони і намалюйте дві прямі. Таким же чином накресліть вертикальні лінії.
4
Зітріть ластиком лінії, що проходять через центр прямокутника. Залиште тільки точку, що позначає їх перетин. Видаліть також зайве в межах червоного і білого хрестів.
5
Потім приступайте до малювання білого діагонального хреста покровителя Шотландії святого Ендрю (по суті - це наш Андріївський прапор). Ширина його смуг також 6 см. Аналогічно тому, як ви накреслили червоний вертикальний хрест, намалюйте олівцем контури діагонального.
6
Позначте на прапорі останній червоний діагональний хрест покровителя Ірландії святого Патріка. Він повинен бути розташований у межах білого і малюється аналогічно йому. Ширина смуг червоного хреста дорівнює двом сантиметрам.
7
Але тут є одна особливість - червоні смуги зміщені відносно центру по-різному. У правій частині прапора відступите від верхніх меж смуг білого хреста по 1 см. У лівій частині аналогічний відступ зробіть від нижнього краю.
8
Приберіть ластиком зайві штрихи і нанесіть червону і білу фарбу на відповідні хрести. Фон зробіть синім.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не «окантовують» прямокутник, на якому намальований прапор! Хрести займають всі його простір.
Корисна порада
Якщо ви хочете намалювати прапор іншого розміру, пропорційно змініть параметри, дані в прикладі.