Як вибрати хороші лінзи.

Все частіше люди з дефектами зору віддають перевагу не очках, а лінзам. Дійсно, лінзи практично непомітні, а також найчастіше зручніше в шкарпетці. Але важливо знати, як можна вибрати модель гарної якості і найбільш підходящу вам.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся у окуліста, який тип лінз вам більше підходить. Важливо враховувати не тільки діоптрії, а й кривизну сітківки, яка у різних людей може відрізнятися. Також у фахівця у вас часто буде можливість приміряти різні типи лінз, щоб зрозуміти, які вам підходять більше.
2
Якщо у вас чутливі очі, або ви користуєтеся лінзами рідко, зупиніть свій вибір на одноразових моделях. Вони продаються як попарно, так і наборами, наприклад, по тридцять пар. Їх можна надягати тільки один раз, тому вам не потрібно буде купувати окремо розчин і контейнер. Плюс таких моделей в тому, що на них не встигне зібратися природне забруднення, яке може залишатися на багаторазових лінзах навіть після очистки.
3
Для людей з нормальною чутливістю очей підійдуть стандартні моделі м'яких лінз. Вони розраховані на термін від одного до трьох місяців, залежно від моделі. Але не забувайте, що для збереження їх у хорошому стані потрібно зберігати їх у спеціальному розчині. Також не рекомендується носити такі лінзи при простудних захворюваннях і в інших випадках, коли у вас підвищена температура. Це не тільки буде дратувати очі, але і скоротить термін служби лінзи через її засмічення.
4
Якщо ви хочете змінити колір очей, придбайте спеціальні лінзи . Вони випускаються як з для людей з хорошим, так і з поганим зором. Для світлих, наприклад, блакитних або сірих очей, можна рекомендувати відтінкові моделі, а для темних - кольорові лінзи насиченого кольору.
5
Купуючи лінзи , стежте за тим, щоб вони були упаковані герметично. Купуйте їх тільки в спеціалізованих магазинах, наприклад, в салонах оптики.
6
При виникненні постійного відчуття дискомфорту поміняйте лінзу. проблема може виникнути, наприклад, через мікротріщини, непомітною для вас, але травматичною для ока.
Контактні лінзи - справжня знахідка для людей, які не можуть похвалитися гостротою зору. Проте варто пам'ятати, що сучасні лінзи виготовляються із спеціальних матеріалів, пористих за структурою і здатних поглинати рідину. А разом з нею - і різні речовини, які можуть привести до дікомфорту і навіть зниження зору. Тому важливо правильно зберігати лінзи і постійно доглядати за ними.
Інструкція
1
Зберігати контактні лінзи потрібно в спеціальному контейнері. Він являє собою дві невеликі ємності, з'єднані разом. Кожна з них повинна щільно закриватися кришкою, щоб виключити виливання або випаровування розчину. Контейнер слід промивати дезинфецирующего розчином або милом. Ігноруючи ці правила і забуваючи стежити за чистотою контейнера, ви дозволяєте розмножуватися небезпечним бактеріям, які можуть виявитися на лінзі, а значить - потрапити в очі. Міняти ємність для зберігання лінз варто хоча б раз на півроку, але якщо є можливість - робіть це частіше.
2
Щоб очистити лінзу від відкладень органічного характеру, що утворюються після контакту з очима, слід застосовувати спеціальні розчини, що пройшли офтальмологічний контроль. Купувати їх варто тільки в аптеці. Бажано вибирати досить відомі марки: хімічний склад таких розчинів безпечний для очей. Використання неякісних коштів не тільки зіпсує лінзи , але і може привести до погіршення зору і різних захворювань. Також не варто користуватися простроченими розчинами.
3
Щоб очистити лінзу, покладіть її на розкриту долоню. Налийте невелику кількість розчину, достатню для того, щоб повністю покрити поверхню лінзи . Вказівним пальцем другої руки протріть поверхню лінзи акуратними обертальними рухами, потім переверніть її і повторіть те ж саме з іншого боку. Після цього ще раз промийте лінзу і помістіть в контейнер, наповнений свіжим розчином. «Відпочивати» лінзи повинні не менше 4-х годин. Зверніть увагу, що кришки відділень контейнера повинні бути щільно закриті. Якщо ви робите перерву в носінні лінз, то не забувайте міняти засіб кожні 3-5 днів. Лінзи, які довго зберігалися в одному і тому ж розчині, краще більше не носити.