Як зробити шашлик на мангалі. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Слово « шашлик » тюркського походження і буквально перекладається як «смажене на веретені страва». Батьківщиною його вважається Кавказ, хоча рецепти цієї страви зустрічаються в татарської, узбецької, турецької та інших національних кухнях. Для приготування шашлик ов використовують різні сорти м'яса, а також птицю, рибу, дичину, морепродукти і овочі. Їх обов'язково попередньо маринують і потім смажать на мангалі .
Вам знадобиться
  • м'ясо (свинина
  • яловичина
  • баранина);
  • сіль.
  • Для маринаду (з розрахунку на 1 кг м'яса):
  • 60 мл оливкової олії;
  • четвертинки двох лимонів;
  • перець;
  • 3 ст. ложки сухих трав «Прованс».
Інструкція
1
Для приготування шашлик а необхідно придбати мангал або зробити його самостійно. У перекладі з тюркського «мангал» означає «жаровня». Він буває досить примітивної конструкції і є прямокутної форми металевий ящик без кришки.
2
Купуючи мангал, зверніть увагу на товщину металу. Стінки повинні бути як мінімум 8 мм. Дуже важливо і якість металу, з якого зроблений мангал. Якщо використовується низькосортний і нежаростойкій матеріал, то вугілля будуть дуже швидко прогорати, а шашлик швидко сохнути і пригорати. До того ж сам мангал може швидко перекоситися.
3
Перед приготуванням шашлик а треба підготувати сам мангал. Якщо ви користувалися ним раніше, то відразу приступайте до розпалювання вугілля. У нового мангала спочатку видаліть зі стінок наліт, який утворюється в процесі зберігання. Потім покладіть на дно мокру папір, підпаліть її і накрийте мангал кришкою. Це робиться для чищення паром. Коли папір цілком прогорить, видаліть попіл і залишки і протріть дно і стінки тканиною.
4
Для розпалювання мангала покладіть на дно трохи вугілля. Слідкуйте, щоб він не доходив до середини стінок на кілька см. Підпалюйте вугілля знизу. Для розпалювання використовуйте спеціальне рідке пальне. Хоча можна обійтися і без нього і розпалити вогонь за допомогою картону і газет. Хвилин через тридцять-сорок, коли вугілля покриються попелом, можна приступати до приготування шашлик а.
5
Для шашлик а ідеально підходить м'ясо з жировими прошарками молодих тварин. Бажано не використовувати морожене м'ясо. Перед нарізкою вимийте шматок під проточною водою і поріжте невеликими кубиками, приблизно по 70-80 грамів. Намагайтеся, щоб вони були приблизно однакового розміру. Нарізайте м'ясо поперек волокон. Маринад можна використовувати будь-який. Зверніть увагу, солити шашлик краще безпосередньо перед смаженням. Інакше не уникнути втрати соку. Щоб блюдо вийшло соковитим, слід додавати в маринади рослинні олії, цибулю і базилік. Для маринування достатньо чотирьох годин.
6
Нанизайте шматочки на шампури вздовж волокон. Щоб запобігти обгорання, очищайте попередньо м'ясо від зайвих спецій. Коли шашлик буде нанизаний, помістіть шампури на мангал (спочатку на мінімальну відстань від вугілля). Перші хвилин п'ять для утворення скоринки смажте м'ясо при максимальній температурі, постійно повертаючи шампури. Потім допікають шашлик при середній температурі до готовності, не забуваючи час від часу шампури перевертати.
7
Слідкуйте за тим, щоб вугілля через попадання на них жирiв не зайнялись. Шашлик смажиться не так на відкритому вогні, а завдяки інфрачервоному випромінюванню розпеченого вугілля. Якщо ж виникне полум'я, відразу ж Локалізуйте його, пригасити будь-якою рідиною.
Зверніть увагу
Робіть вугілля трохи більше, ніж припускаєте, що буде достатньо. Зменшити жар при готуванні легше, ніж швидко додати відсутніх вугілля.
Корисна порада
М'ясо для шашлику зазвичай беруть з розрахунку 300-400 г на людину.