Як визначити апендицит в домашніх умовах. Як визначити апендицит самостійно.

Запалення червоподібного відростка сліпої кишки називається апендицитом. Він може виникнути в будь-якому віці. Найчастіше перші його ознаки плутають із захворюваннями шлунково-кишкового тракту або отруєнням. Однак є й характерні симптоми, які треба вміти розпізнавати, щоб не втратити час і не зіткнутися з важкими ускладненнями.
Інструкція
1
Запалення червоподібного відростка часто приймають за отруєння або гострий ентероколіт. Але якщо звернути увагу на характер болю і на інші ознаки, то можна самостійно якщо й не визначити апендицит, то хоча б припустити його і звернутися за своєчасною допомогою.
2
Різка, іноді ниючий розпливчаста біль є основним симптомом гострого апендициту. Найчастіше вона виникає в нижній правій частині живота, але нерідкі випадки її локалізації в області пупка або шлунка. Однак зосередитися внизу праворуч вона може вже через кілька годин.
3
маловираженими біль також може бути ознакою апендициту, особливо якщо протягом дня відбувається її наростання, а при кашлі та рух вона посилюється. В деяких випадках біль віддає у внутрішню поверхню стегна.
4
Напруга м'язів живота при апендициті виникає від болю. Через це ж права нога рефлекторно поджимается до живота як в положенні лежачи, так і стоячи, тому під час ходьби з'являється кульгавість.
5
Нудота і блювання є супутніми симптомами апендициту. Оскільки вони можуть бути ознаками багатьох захворювань травної системи, підозра на запалення червоподібного відростка вони викликають тільки при специфічної болю, але не самі по собі.
6
Підвищення температури супроводжує далеко не всі випадки апендициту. Часто вона досягає 37,5 або залишається нормальною. Висока температура найчастіше піднімається, коли запальний процес вже переходить в гнійне перебіг. Це часто зустрічається при стертою симптоматикою або пізньому зверненні за медичною допомогою.
7
При появі вищеперелічених симптомів спробуйте визначити апендицит самостійно за допомогою методу Щоткіна-Блюмберга. Прийміть положення, лежачи на спині з випрямленими ногами. Пальцями повільно натиснете нижче пупка і різко відпустіть руку. Якщо при цьому біль сильно віддає в пупок, пах або лівий бік - не тягніть час, а викликайте швидку або вирушайте в лікарню.