Як позначити ступінь.

У записі операції зведення в ступінь один з показників прийнято записувати на рівні верхньої межі рядки - «на горищі». Якщо при використанні такого формату в паперових записах ніяких проблем не виникає, то з документами, що зберігаються і використовуються в електронному вигляді, це дещо складніше. Сучасні програми редагування електронних документів здатні форматувати статечні записи так само, як і на папері, але за час, поки ця проблема вирішувалася, сформувався і альтернативний формат запису.
Інструкція
1
Якщо позначити ступінь треба в документі, файл якого дозволяє використовувати розширене форматування, скористайтеся, наприклад, популярним текстовим редактором Microsoft Office Word. Запустивши його, завантаживши потрібний документ і встановивши курсор введення в потрібне місце, перейдіть на вкладку «Вставка» і розкрийте список, що випадає «Символ» - він поміщений в крайню справа групу команд. Виберіть у списку рядок «Інші символи» і редактор відобразить таблицю знаків, які відсутні на стандартній клавіатурі.
2
Надрядкові цифри 1,2 і 3Для використання в якості показника ступеня шукайте недалеко від початку таблиці. Для швидкого переміщення до решти цифрам виберіть у полі «Набір» пункт «Надрядкові і підрядкові». Виділіть потрібний символ у таблиці та натисніть кнопку «Вставити». Виконайте це з усіма цифрами, потрібними для вказівки ступеня, і після першого виклику вони стануть доступні в таблиці, яка відкривається клацанням по кнопці «Символ» - відпаде необхідність при наступному зверненні знову шукати їх у таблиці.
3
Якщо користуватися розширеними налаштуваннями форматування немає можливості, розміщуйте перед показником ступеня «кришку» ^. Такий варіант оформлення статечного показника виник з появою комп'ютерних терміналів і сьогодні продовжує широко використовуватися. Наприклад, якщо ви хочете скористатися вбудованим в пошукову систему Google калькулятором для зведення у п'яту ступінь числа 12, введіть у поле запиту такий запис: 12 ^ 5. Цей же символ використовуйте і для вказівки статечного показника операції витягання кореня. Наприклад, кубічний корінь з числа 755 можна записати так: 755 ^ (1/3).
4
Гіпертекстові документи теж здатні відображати показник ступеня з використанням надрядкових символів. Для цього у вихідний код розміщуйте оформлений як символьний примітив номер потрібної цифри в Юнікод-таблиці. Наприклад, щоб у веб-сторінці помістити запис зведення в четверту ступінь числа 12, використовуйте таку послідовність символів: 12 & amp # 8308.