Як потрібно рятувати потопаючого.

Відпочинок на воді - досить небезпечний захід, щороку тонуть тисячі людей. Від уважності та обережності самого плавця і відпочиваючих поряд залежать життя і здоров'я людини. Часто тільки ваша допомога є для потопаючого шансом вижити.
Інструкція
1
Не панікуйте, якщо побачите, що людина в воді почав борсатися руками і волати про допомогу. Мобілізуйтесь, не втрачайте часу, але дійте дуже обережно. Нерідкі випадки, коли рятувальник йде під воду разом з потопаючим.
2
Підпливайте до людини тільки ззаду, інакше несвідомо потопаючий вчепиться в вас і перешкодить рухатися. Підхопите спасаемого під мишки або за волосся, підніміть горілиць над водою і гребіть до берега.
3
Якщо ви швидко зреагували і потерпілий не встиг вдихнути воду, його можна швидко привести до тями розтиранням і закутуванням в сухий одяг. Добре допомагають гарячий міцний солодкий чай і підтримка оточуючих.
4
Але людина може і нахлебтатися води, тоді витягніть його на берег, покладіть животом на своє зігнуте коліно і давите рукою на спину так, щоб вода вийшла з легких. Голова потерпілого повинна знаходитися нижче грудної клітки, щоб рідина вільно витікала. Видаліть рушником або хусткою з носа і рота людини воду, блювотні маси і твань.
5
Покладіть постраждалого на спину і перевірте наявність пульсу. Не забувайте, що якщо людина не дихає більше двох хвилин, це може привести до смерті. Якщо ви не виявили пульс, робіть штучне дихання «рот в рот» і непрямий масаж серця. Це проводиться так: чотири-п'ять разів різко натисніть складеними разом долонями на грудну клітку потерпілого і вдувати повітря в його відкритий рот. В хвилину потрібно зробити 64-90 поштовхів і 16 вдихів.
6
Літнім людям масаж роблять щадний, не потрібно тиснути занадто сильно. А маленьким дітям точки виробляють не долонями, а пальцями. Не робіть непрямий масаж серця, якщо пульс, навіть найслабший, прощупується. Такими діями ви можете зупинити серце. Перш ніж натиснути різко на грудну клітку, переконаєтеся ще раз, що биття серця немає.