Як налаштувати nvidia.

Відкрите nvidia - одного з лідерів в області обробки та подання графічної інформації на персональних комп'ютерах - по обчислювальної потужності, швидкості роботи, обсягом пам'яті та іншими показниками мало поступаються самому персональному комп'ютеру. Природно, що оптимальне використання всіх цих можливостей можливо лише в тому випадку, якщо правильно налаштувати НВідіа.

Для тонкої настройки всіх параметрів відеокарт існує спеціалізоване програмне забезпечення. Розглянемо NVIDIA ForceWare - комплект драйверів для управління відеокартами nvidia, доступний в інтернеті. Найбільш необхідні і часто використовувані настройки розташовані на закладці «Quality & Perfomance Settings», в першу чергу до якості зображення і продуктивності відносяться параметри з області Global Driver Settings.

  1. Antialiasing settings - режим повноекранного згладжування. При установці application controlled вибір режиму залишається на розсуд запущеного додатку. У більшості випадків такий варіант є оптимальним, однак при необхідності використання згладжування можна заборонити, виставивши параметр в «off».
  2. Anisotropic fitering - рівень анізотропної фільтрації. Аналогічно, настройку цього параметра можна залишити на розсуд запущеного додатка, або ж примусово відключити можливість анізотропної фільтрації.
  3. Image Settings - параметри зображення. Даний параметр управляє функціонуванням технології IntelliSample. Її основне завдання - економити ресурси процесора відеокарти, забезпечуючи вибірковий прорахунок сцени при анізотропної фільтрації. Іншими словами, спрощений алгоритм анізотропної фільтрації застосовується на тих ділянках зображення, де це не погіршує якості результату, а ділянки, де результат анізотропної фільтрації взагалі не позначається, виключаються з прорахунку. Варіант High Perfomance може привести до деякого зниження якості картинки за рахунок істотного зростання продуктивності, High Quality забезпечує безумовний пріоритет якості зображення, два проміжних значення Quality і Perfomance відповідають проміжним значенням.

NVIDIA ForceWare дозволяє налаштувати nvidia також по безлічі інших параметрів, докладно описаних у довідковій системі утиліти.