Як не заразитися бронхітом.

У більшості випадків гострий бронхіт має інфекційне походження і розвивається як ускладнення респіраторних захворювань, коли запалення з верхніх дихальних шляхів поширюється нижче - на бронхи. Щоб його уникнути, при перших ознаках застуди необхідно проводити інтенсивне лікування. Однак не менше уваги варто приділяти і профілактиці.
Інструкція
1
Гостре запалення бронхів часто розвивається на тлі простуди. Тому при перших її ознаках отлежітся 2-3 дні в ліжку, протягом цього часу кілька разів на день робіть полоскання горла, промивання носа, інгаляції, гарячі ванночки для ніг, а також пийте більше теплих напоїв.
2
Бронхіт цілком може розвинутися і в ослабленому перенесеної інфекцією організмі. Тому зміцнюйте його за допомогою вітаміну С, відвару шипшини з медом, зеленим чаєм з медом і сухофруктами, цитрусовими фруктами і соками.
3
Для профілактики бронхіту підвищуйте імунітет, тоді в періоди спалахів респіраторних захворювань якщо і не вдасться їх уникнути, то, у всякому разі, протягом їх буде набагато легше, а одужання швидше і без ускладнень. Для збереження імунітету не допускайте переохолодження, особливо ніг. Але й не створюйте своєму організму тепличних умов. Одягайтеся по погоді, але не надто тепло. Загартовуйтеся водою, фізичними вправами та свіжим повітрям.
4
Щоб у майбутньому уникнути бронхіту зміцнюйте дихальну систему. Для цього підходить аеробіка, біг, плавання. З цією ж метою частіше бувайте на свіжому повітрі, а для повноцінної вентиляції легенів - дихайте ритмічно і глибоко.
5
Підтримуйте вологість повітря в приміщенні. Вона захистить слизову верхніх дихальних шляхів від пересихання і тим, самим збереже їх захисну функцію. Для цієї ж мети виключіть шкідливі звички, такі як куріння, причому навіть пасивне. Уникайте перебування в загазованих і задимлених місцях.
6
Слідкуйте за поставою і роботою серцево-судинної системи. Деякі хвороби серця і викривлення хребта призводять до застою крові і, тим самим, викликають вторинний хронічний бронхіт. Причому його протягом відбувається набагато важче, оскільки в запальний процес залучається не тільки слизова бронхів, а й стінки.