Як визначити обсяг оперативної пам'яті.

Обсяг оперативної пам'яті прямо впливає на швидкодію комп'ютера - чим він вищий, тим швидше працює система. Зазвичай користувач знає параметри встановленого на комп'ютері ОЗУ. Але при роботі на незнайомому комп'ютері або при виникненні проблем з швидкодією може виникнути необхідність подивитися інформацію по оперативного пам'яті.
Інструкція
1
Ви можете з'ясувати розмір ОЗУ за допомогою штатних можливостей Windows, але ця інформація буде носити досить загальний характер. Клікніть правою кнопкою мишки значок «Мій комп'ютер» на робочому столі і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості». Відкриється вікно, в його нижній частині ви зможете побачити інформацію про деякі параметрах комп'ютера, в тому числі і про розмір оперативної пам'яті .
2
Відкрийте командний рядок (консоль): «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». Введіть у вікні команду systeminfo і натисніть Enter. В виведеної інформації будуть дані про конфігурацію комп'ютера, включаючи розмір ОЗУ.
3
Найповнішу інформацію про компонентах комп'ютера можна отримати за допомогою спеціалізованих тестових утиліт. Однією з кращих програм цього класу є Aida64 (Everest), її можна знайти в мережі. Скачайте і запустіть програму, в лівому стовпчику вікна виберіть: «Комп'ютер» - «Сумарна інформація». У правій частині вікна з'явиться загальна інформація про комп'ютер, в розділі «Системна плата» ви знайдете дані про тип і розмір оперативної пам'яті .
4
Ще більш докладну інформацію про оперативну пам'яті здатна показати програма Astra32, її теж можна знайти в мережі. Запустіть програму, перед цим закрийте всі програми. Виділивши в правій частині вікна програми розділ «Модулі пам'яті », ви зможете отримати докладну інформацію по всіх лінійках ОЗУ.
5
В тому випадку, якщо на вашому комп'ютері хороший процесор, непогана відеокарта і досить оперативною пам'яті , але система працює занадто повільно і час від часу повідомляє про брак ресурсів, проблема може критися в неправильному налаштуванні ОЗУ. Налаштування оперативної пам'яті виконується в BIOS. Враховуючи, що це досить тонка і відповідальна процедура, перед початком настройки подивіться в мережі інформацію з даної тематики.