Як визначити низький тиск.

Низьке тиск пов'язано зі зниженим тонусом кровоносних судин. Ці зміни приносять досить неприємних і різноманітних відчуттів, за якими і можна визначити гіпотонію. Але для цього необхідно поспостерігати за собою, причому з самого ранку.
Інструкція
1
Гіпотоніки часто відчувають себе розбитими вже з моменту пробудження, яке відбувається досить важко, не приносить відчуття бадьорості і, більше того, супроводжується поганим настроєм. І тільки через час з'являються сили для роботи. Однак дуже швидко вони вичерпуються, і відчуття втоми з'являється знову. Але до вечора ситуація змінюється в протилежну сторону, особливо якщо протягом дня було достатньо фізичного навантаження. Адже саме вона сприяє підвищенню тиску і стабілізації стану.
2
Однією з ознак гіпотонії є запаморочення, шум у вухах, зниження слуху і головний біль. При різкому вставанні з положення, сидячи або з ліжка може потемніти в очах, а в деяких випадках здатний трапитися короткочасний непритомність. Ці симптоми пов'язані з недостатнім кровопостачанням мозку і кисневим голодуванням, характерною ознакою якого є і часта позіхання, задишка і неприємні відчуття в області серця. З цієї ж причини погіршується пам'ять, з'являється млявість і дратівливість.
3
Причиною головного болю при гіпотонії може бути і знижений тонус судин головного мозку, при якому виникає застій крові. Біль носить пульсуючий, давить характер, переважно в потиличній області. Найчастіше гіпотонік прокидається вже з нею. Але в міру відтоку крові від мозку біль стихає, а потім проходить зовсім.
4
Для гіпотоніків характерна метеозалежність. Перепади атмосферного тиску погіршують стан та роблять людину тимчасово непрацездатним. Причому неприємні відчуття, часом, поширюються на серце, чим викликають помилкові підозри на стенокардію.
5
Гіпотонія цілком може проявлятися не властивими їй ознаками, такими, як, наприклад, проблеми з травленням, нудота, дискомфорт у шлунку, відчуття гіркоти на корені мови, а також диспепсическими розладами. Крім цього можуть бути порушення менструального циклу, а у чоловіків зниження потенції.
6
Серед інших ознак, за якими можна визначити низьке тиск або хоча б його припустити, можна відзначити холодні кисті і ступні ніг, підвищена їх пітливість, м'язові і суглобові болі, погана переносимість задушливих місць.