Як вирахувати вагу тіла.

Вагою називають силу, яка виявляється прикладеною до поверхні з боку тіла під дією прискорення вільного падіння. На відміну від маси, вага тіла не є незмінним і прямо пропорційний вказаною прискоренню.
Інструкція
1
Врахуйте, що поширена практика вираження ваги в кілограмах є помилковою. Це - одиниці маси. Вага ж в системі СІ вимірюється в ньютонах (Н). Також його можна виражати в кілограмах сили (кгс), але ця одиниця є позасистемної. Прийнято вважати, що 1 кгс = 9,80665 Н (незважаючи на те, що усереднене прискорення вільного падіння на землі близько до 9,822 м/с?).
2
Міркувати про вимірювання або обчисленні ваги в умовах невагомості безглуздо. Незалежно від маси тіла, його вага буде дорівнює нулю. Саме тому слово «невагомість» є однокореневі зі словом «вагу», а не «маса».
3
Маючи динамометр, виміряти вагу тіла в ньютонах можна безпосередньо. Прилад в ході вимірювання повинен бути розташований строго вертикально. Звичайний побутовий безмен з конструктивної точки зору також є динамометром, але градуювання його шкали виконана таким чином, що автоматично переводить вага тіла в його масу в кілограмах. Безмін правильно показує масу лише в умовах Землі.
4
Ваги різних конструкцій відрізняються один від одного тим, що одні з них використовують для створення протидіє зусилля пружини, а інші - противаги. В умовах Землі правильні показання забезпечують будь-які з них, а на поверхнях інших планет - тільки другий, і це враховується при проектуванні пристосувань для зважування зразків грунту робототехнічними пристроями міжпланетних станцій. Оскільки будь-які ваги автоматично переводять значення ваги в масу, здійснювати зворотний переклад доведеться вручну.
5
Щоб перевести масу тіла, виражену в кілограмах, в його вага, виражений в кілограмах сили, в умовах Землі, розділіть її на 9,822, а потім помножте на 9,80665. Для обчислення ваги тіла в ньютонах його масу, виражену в кілограмах, помножте на прискорення вільного падіння, виражене в м/с ?. Для Землі воно дорівнює 9,822 м/с ?. Також в підручниках фізики наводяться завдання на обчислення ваги тіла на планетах, які вже досягалися створеними людиною космічними апаратами: Місяці, Марсі та Венері. На них прискорення вільного падіння, відповідно, дорівнюють 1,62, 3,86 і 8,88 м/с?.