Як на ноутбуках фотографувати екран. Як знімати свій екран на ноутбуці.

Знімок екрана , також званий скріншотом (від англ. Screen shot), може використовуватися в якості ілюстрації в підручнику з використання того чи іншого програмного продукту. Спосіб отримання такого знімка залежить від операційної системи.
Інструкція
1
Ноутбуки, що працюють під управлінням операційної системи DOS, використовуються в основному для управління промисловим, медичним та іншим обладнанням в режимі реального часу. Сфотографувати екран такої машини можна цифровим фотоапаратом. Щоб він забезпечив хорошу фокусування, незважаючи на невелику відстань від об'єктив до екрана , включіть в ньому режим макрозйомки. Для цього знайдіть на його задній панелі піктограму з квіткою і натисніть посуньте джойстик в її бік. Про успішне включенні даного режиму свідчить поява такої ж піктограми на екрані апарата. Спалах ж вимкніть, зрушуючи джойстик в напрямі піктограми з блискавкою, поки така ж піктограма на екрані не опиниться перекресленою. Даний спосіб є універсальним: його можна використовувати для зйомки екрана і в інших ОС, навіть якщо в них не підтримується програмна зйомка скріншотів. Його недолік - низька якість зображення.
2
Також в DOS можна робити знімки екрана за допомогою принтера, підключеного до LPT-порту. USB-принтери не підтримуються. Програма повинна працювати в текстовому режимі. Вставте в принтер лист, натисніть клавішу Print Screen, і на аркуші буде надрукована копія екрана . Потім відскануйте відбиток.
3
При наявності в ноутбуці веб-камери над екраном для його фотографування помістіть перед ним дзеркало. Для поліпшення фокусування можна помістити перед камерою невелику лупу. Але даний спосіб нераціональний, оскільки якщо ОС підтримує веб-камеру, значить, в ній є і засоби для отримання скріншотів програмним способом.
4
В Linux для фотографування екрана використовуйте програмні засоби KSnapshot і «Знімок екрана в MtPaint». Перше з них зберігає знімок у файл, а друга - автоматично запускає графічно редактор MtPaint (за його наявності) і відкриває результат фотографування в ньому. Обидві програми дозволяють робити знімок із затримкою, а також знімати не весь екран, а його область.
5
У Windows для отримання знімка натисніть Print Screen, і результат виявиться в буфері обміну. Тепер його можна вставити в будь-який графічний редактор, натиснувши Ctrl + V. Користуйтеся цією функцією з обережністю, оскільки попередній вміст буфера після фотографування може бути безповоротно втрачено. У Windows 7 можна також скористатися інструментом «Ножиці».
6
Готовий скріншот обробіть в будь-якому графічному редакторі: видаліть конфіденційну інформацію, виріжте бажану ділянку, додайте навчальні коментарі, тощо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cPunTQPHrHo