Як позбутися звички гризти нігті.

Звичка гризти нігті буває як у дорослих, так і у дітей. Причини криються в глибині підсвідомості, і у фахівців немає єдиної думки з приводу причин цієї звички. Однак є працюючі методи боротьби з нею.
Інструкція
1
Для дітей можна використовувати різні харчові гіркі речовини, для дорослих - лак, що має неприємний присмак. Суть методу полягає в нагадуванні про те, що нігті потрапляють в рот. На практиці такий метод має деякі обмеження. По-перше, будь-які гіркі речовини можуть викликати роздратування не тільки на пальцях, але і на губах. По-друге, деякі вважають, що це занадто жорстокий метод для дітей.
2
На деякий час може позбавити від звички гризти нігті процедура нарощування нігтів. Акрил, використовуваний при такій процедурі, абсолютно не розташовує до продовження нав'язливої звички. Акрилові нігті , перш за все, набагато міцніші і від них майже неможливо відкушувати шматочки.
3
Нав'язлива звичка легко заміщується іншою. Можна придбати чотки і перебирати їх, носити з собою гумовий м'ячик або кистьовий еспандер. Як тільки з'являється потреба зайняти чимось свої руки, треба просто згадати про те, що приготовлено в кишені. Часто згадати це вдається тільки тоді, коли пальці вже в роті, але з часом можна навчитися згадувати все раніше і раніше.
4
Найдієвішим завжди залишається звернення до психотерапевта. Сама по собі звичка гризти нігті не є окремою проблемою. Найчастіше, це прояв якихось негативних процесів глибоко в психіці. Робота з психотерапевтом дозволить зняти внутрішню тривогу і напругу, позбутися багатьох нав'язливих дій. Як правило, людина навіть не віддає собі звіт в тому, що у нього можуть бути ще якісь звички.
5
Є думка, що людина, гризучий нігті , просто намагається надати їм більш правильну форму, тільки для того, щоб вони стали більш красивими. Як засіб, пропонується зробити манікюр. Гризти вже красиві нігті стане не цікаво і шкода.
Зверніть увагу
По-науковому звичка гризти і обкусивать нігті називається оніхофагіей. А чи знаєте ви, що багато дуже відомі люди теж страждали цією шкідливою звичкою? Наприклад, Олександру Сергійовичу Пушкіну в дитинстві навіть зв'язували руки, але позбудеться цієї звички він так і не зміг. Найчастіше оніхофагія виникає в підлітковому віці внаслідок інтелектуального та психічного напруження.
Корисна порада
Як стверджують психологи, люди починають гризти нігті внаслідок підвищеного почуття тривожності або ж у період емоційної напруги. Невпевненість також є першопричиною оніхофагіі (так називається обкушування нігтів в медицині). Замість того щоб показувати оточуючим свій чудовий натуральний манікюр, вона повинна ховати від сторонніх поглядів обкусані нігті. Тому саме дівчата, повинні знайти для себе спосіб, як позбутися звички гризти нігті.