Як вибрати зимові колеса.

З настанням зими для водіїв стає актуальним питання вибору спеціальних шин для автомобіля. Гума на колесах повинна бути не тільки шиповану, але з певним хімічним складом і малюнком протектора. Адже в ожеледь такі покришки повинні забезпечувати максимальне зчеплення з дорожнім полотном.
Вам знадобиться
  • Зимові шиповані шини, зимові шини без шипів.
Інструкція
1
Вибір шин залежить від кліматичних умов, у яких доведеться їздити. Якщо будете експлуатувати машину в умовах ожеледі, вибирайте шиповані шини. Чим більше шипів на покришках, тим надійніше буде зчеплення з дорогою. Уважно розгляньте покришку. Шипи повинні розташовуватися на гума не стрункими рядами, а в хаотичному порядку, так забезпечується максимальна площа зчеплення. Краще, якщо шипи матимуть в перерізі квадрат. Малюнок протектора має бути глибоким, це посилить ефект зчеплення на слизькій дорозі. Перевірте наявність ламелей (дрібних смужок) на поверхні, вони потрібні для тих же цілей, що й шипи.
2
Якщо збираєтеся користуватися машиною в краях, де ожеледь рідкісні, але часті снігопади, зокрема, мокрий сніг, задумайтеся над придбанням нешипованной зимової гуми. Вивчіть покриття такої шини. На цих покришках є прямокутні шашечки, розташовані по всій поверхні в шаховому порядку. Глибина малюнка протектора таких шин повинна бути не менше 10 мм. Орнамент на поверхні повинен бути спрямованим, щоб відводити з-під коліс сльота. Зовні він нагадує ялинку, як на літніх дощових покришках.
3
Огляньте шини, можна в присутності незалежного фахівця, для того щоб оцінити їх якість. Ретельно вивчіть шину на дотик. Покришка не повинна бути абсолютно жорсткою. У якісного товару вона буде скоріше трохи гуттаперчівой. Шина при ковзанні повинна трохи прилипати до слизькій поверхні. Малюнок протектора повинна бути асиметричною. Таке розташування орнаменту на гумі допоможе збільшити зчеплення. На зовнішній стороні розташовуються елементи, що відповідають за зчеплення з асфальтом, всередині - за контакт із засніженим покритіем.Подержіте шину на морозі. Якісна гума, призначена для зими, не змінить свого стану. Гума поганої якості зламається. Всесезонні шини в сильний мороз теж постраждають.
Зверніть увагу
Зимових покришок має бути п'ять, адже запасне колесо так само треба «взути» на зиму.
Корисна порада
Не шукайте покришок на всі випадки життя, ніж більш універсальна гума, тим гірше її експлуатувати в окремо взятих погодних умовах.
Існує два типи зимових шин: фрикційні, тобто не шиповані, і шиповані. Призначені вони для різних цілей, і вибір гуми залежить від того, де і як вибудете їздити. Давайте розберемося, які шини краще підійдуть саме для вашої машини.
Інструкція
1
ФрікціонниеВ тому випадку, якщо ви збираєтеся проїздити всю зиму в міських умовах або по засніженій дорозі, то фрикційна гума підійде вам більше. Ця гума відрізняється від шиповану тим, що вона не так шумить. При гальмуванні або розгоні на асфальті вона веде себе краще. Але в ожеледь керованість автомобіля значно впаде, якщо на ньому буде стояти фрикційна гума. Для кращої керованості ви можете придбати гуму з високим профілем.
2
ШіпованниеЕслі ж ви збираєтеся весь зимовий сезон проїздити по заледенілий покриттях, мокрому льоду або сніговій каші, то краще вибрати шиповану гуму. В ожеледь вона має високу керованістю і бічним зчепленням з дорогою. Проте, шипована гума дуже гучна при їзді по чистому асфальту. Так же недоліком є те, що шипи на ній зношуються, або просто вилітають при частій їзді по асфальтовому покриттю. Тому не рекомендується ставити шиповану гуму завчасно, тобто поки не усталилася певна погода.
3
Водієві позашляховика при виборі гуми необхідно, насамперед, думати про безпеку себе і людей, що сидять в салоні його автомобіля. Рекомендується, звичайно, брати гуму брендових марок, правда такі шини коштують від 17 тис. Рублів. Для економії коштів можна купити хороші якісні покришки у приватних продавців, але випущені три-чотири роки тому, і вже, так сказати, що вийшли з моди.
4
При покупці покришок обов'язково звертайте увагу на якість гуми і глибину протектора. На шинах не повинно бути пошкоджень і тріщин. Бажано, щоб протектор був глибоким, інакше автомобіль буде заносити. Запитайте у продавця вироби про зносостійкість і прохідності обраної вами гуми, а ще краще - почитайте відгуки про неї в інтернеті.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що при покупці нової гуми, колеса обов'язково необхідно балансувати, інакше покришки швидко зітруться, та й керувати автомобілем буде складно.
Корисна порада
Якщо у вас повнопривідний позашляховик, то можна, звичайно, проїздити всю зиму і на всесезонной гумі, але врахуйте, що це може привести до аварії.