Як поводитися в кінотеатрі.

Щоб після відвідування кінотеатру залишилися тільки приємні враження, обов'язково потрібно дотримуватися правил пристойності. Ви знаходитесь в громадському місці, тому не варто псувати настрій оточуючим, які прийшли подивитися цікавий фільм.
Інструкція
1
Намагайтеся не спізнюватися, просто вийдіть з будинку раніше. Інакше ви пропустите початок фільму і будете заважати іншим людям, загороджуючи екран і скриплячи мостинами. Навіть якщо ви з якої-небудь причини спізнилися, постарайтеся зайняти найближче вільне місце, а не пробиратися до свого, наступаючи на ноги сидячим глядачам. Зал в кінотеатрі влаштований так, щоб дивитися було зручно з будь-якого місця, а ваше вперте просування до свого крісла тільки викличе роздратування інших людей.
2
Зменшіть звук, а краще взагалі вимкніть мобільний телефон. Розмови відвернуть не тільки вас, але і сусідів. У разі важливості дзвінка потихеньку вийдіть в коридор, щоб спокійно поговорити. Писати повідомлення в кінотеатрі теж не варто. Палаючий екран мобільного телефону сильно відволікає глядачів, що знаходяться з боків і ззаду від вас.
3
Навіть якщо ви знаходитесь у великій компанії, постарайтеся не шуміти і не обговорювати фільм. Всі репліки постарайтеся озвучувати так, щоб окрім вас і друга ніхто їх не чув. Розмови під час фільму відвернуть співрозмовника і вас від сюжету.
4
Чи не жуйте в кінотеатрі , це тільки відволікає вашу увагу. Якщо ж вам так цікавіше дивитися фільм, постарайтеся їсти якомога тихіше й акуратніше. Чи не смітите, не розлити напій і не кидайте сміття на підлогу.
5
Не беріть дітей на «дорослі» фільми. Дитина може сильно злякатися і почати скиглити або ревіти в голос, що поставить вас в незручне становище і перешкодить іншим глядачам. До того ж діти люблять голосно розмовляти і базікати ногами, б'ючи взуттям про попереду стоїть крісло. Краще сходіть з дитиною на мультиплікаційний або дитячий фільм.
6
Постарайтеся самі вести себе пристойно. Не виходьте в коридор під час перегляду. У деяких глядачів є звичка злегка постукувати ногою, стежте за собою і не робіть цього, тому що в кінотеатрах добре чути будь-який звук. Побачення проводите тільки на самому задньому ряду, щоб не відволікати інших людей.
Уявлення про пристойність, про те, як слід поводитися, що припустимо в суспільстві або в сімейному колі, а що - ні, мінялися дуже часто. Адже вони тісно пов'язані з нормами моралі, які також не залишалися незмінними. До того ж у різних народів ці норми також були і продовжують залишатися різними. Наприклад, абсолютно нормальне, природне поведінка експансивного жителя півдня (іспанця, італійця, грека) може просто шокувати жителя північної Європи. І навпаки.
Інструкція
1
Ось характерний приклад: людину запросили на вечірку, де збереться весела компанія, причому, велика частина присутніх буде йому незнайома. Як він повинен вести себе, щоб дотримати пристойності? Входячи в приміщення, ввічливо привітайтеся з усіма присутніми. При цьому голос не повинен прозвучати ні надто голосно (оскільки це може бути сприйнято як погані манери, розв'язність), ні занадто тихо.
2
Не слід відразу ж привертати до себе увагу, тим більше переривати інших людей, вступаючи в розмову. Взагалі, слід дуже уважно поставитися до вибору теми бесіди. Вважається непристойним говорити про хвороби, трагедіях або про інші неприємні речі.
3
Разом з тим не слід подовгу говорити про себе, а також міркувати на теми, які явно незрозумілі або нецікаві більшості присутніх. Неприпустимо сперечатися, особливо, переходячи на підвищені тони, навіть якщо міркування опонента здаються вам відверто дурними, безглуздими.
4
З усіма без винятку гостями поводьтеся чемно, делікатно. Особливий такт намагайтеся проявляти до жінкам і літнім людям.
5
Припустимо, у вас дуже гарний голос і слух або ви прекрасно граєте на музичних інструментах. Все одно не варто демонструвати свої таланти без запрошення. А от якщо вас про це попросить господар або господиня - тут вже, як кажуть, сам Бог велів. Покажіть своє мистецтво і насолодитеся заслуженими оплесками.
6
Зрозуміло, за столом треба поводитися, дотримуючись загальноприйнятих правил етикету. Якщо поруч сидить жінка - позалицятися за нею (наприклад, наповнюючи її келих, передаючи страви тощо.).
7
Навіть якщо ви курець зі стажем, пам'ятайте, що курити в чужому домі можна тільки з дозволу господарів. І тільки в тому місці, яке вони спеціально для цього відведуть, наприклад, на балконі. А краще б взагалі утриматися від куріння, адже серед запрошених можуть бути люди, яким стає недобре від запаху тютюну.
8
Якщо вам з якоїсь причини треба покинути будинок раніше за інших гостей - коротко поясніть це господарям, вибачитеся за ранній відхід і подякуйте за гарне проведення часу.