Як взяти відросток фікуса. фікус Бенджаміна відростки в домашніх умовах.

Фікус - ефектне і цікава рослина. Кімнатні умови цілком підходять для його розвитку. Любителі домашньої квіткової флори часто віддають йому перевагу. Щоб правильно взяти відросток фікуса, не поранити рослина і не засмутити його власника, необхідно знати, як саме це робити.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж/лезо;
  • - нитки.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що більшість видів фікусів люблять світлі місця, але не прямі сонячні промені. Коли місце для рослини підібрано правильно і забезпечений належний догляд, у нього розвивається сильна коренева система, досить швидко з'являються нові листя.
2
Обов'язково врахуйте, що фікус розмножується навесні. Взяті в цей час року пагони зміцніють до зими і ваш маленький фікус набагато спокійніше перенесе зимові холоди. Березень і квітень - найбільш відповідний час.
3
Щоб взяти відросток , необхідно вибрати сильне і здорове рослина. Держак, наприклад, можна зрізати при формуванні крони дорослого фікуса. Обов'язково переконайтеся, що на обраному черешку присутній нирка зростання наступного листочка.
4
Відросток повинен бути приблизно 10-15 см завдовжки. Візьміть гострий ніж або лезо і зріжте його під косим кутом під вузлом. Не користуйтеся ножицями і не намагайтеся відірвати стебло руками. Так ви тільки пораните тканини рослини, що загальмує його подальше вкорінення.
5
Зверніть увагу на те, що при розмноженні крупнолистних видів, наприклад, у фікуса ліровидний або фікуса каучуконосного, на черешку залишається 2-3 листа. Нижній лист зріжте, а решта загорніть в трубочку і зафіксуйте ниткою. Це необхідно для того, щоб зменшити випаровування з листя під час вкорінення. У відростків мелколістних сортів нижні листочки також слід акуратно видалити.
6
На місці зрізу і віддалених листя з'являється молочний сік, який дуже швидко застигає на повітрі й істотно сповільнює процес появи коренів. Тому якомога швидше змийте його теплою проточною водою або поставте держак в воду на 1-2 години. Потім в залежності від обраного способу вкорінення або змініть воду, або обсушіть держак.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2lk6VziRLEQ
Корисна порада
За необхідності поцікавтеся у власника рослини, чи можна при формуванні крони, взяти держак.