Як зробити санки з лиж.

Якщо у вас завалялися старі дитячі лижі , з яких давно виросло вчорашнє чадо, то з них можна зробити легкі сани. Завдяки широким полозам і невеликій вазі, на таких санях зручно перевозити вантажі по досить пухкому снігу.
Вам знадобиться
  • - старі лижі;
  • - алюмінієві труби;
  • - алюмінієві куточки;
  • - болти і гвинти з гайками;
  • - електродриль і ножівка по металу.
Інструкція
1
Дістаньте і огляньте обидві лижі . Якщо на одній з них або на обох відламані задні кінці, не біда - довжини все одно вистачить. Ображати обидві лижі на однакову довжину. Виходячи вже з отриманого вихідного матеріалу, розраховуйте довжину корпусу майбутніх саней.
2
Візьміть алюмінієві труби від старих дитячих колясок, розкладачки - одним словом: що попадеться прийнятне. Акуратно вигніть два ідентичних прямокутника з закругленими кутами. Висоту - менша сторона - зробіть сантиметрів 20. Довжину - виходячи з довжини лиж. У кожному разі, 80-ти сантиметрів буде достатньо.
3
Кінці труб зведіть в відрізок труби більшого діаметру, просвердлите наскрізь і скріпіть болтами з гайками. Краще місцем з'єднання вибрати одну з коротких (вони будуть вертикальними) сторін.
4
Просвердлите в кожній лижі та довгій стороні алюмінієвої стійки по три наскрізних отвори: один посередині і два ближче до кінців. Підберіть 6 гвинтів із закругленою голівкою під викрутку з шайбами і гайками. Їх довжина повинна бути більше діаметра труби з товщиною лижі .
5
Приготуйте відрізки алюмінієвого куточка зі стороною не менше 3-х см. Три шматка повинні бути довжиною, рівної запланованої ширині санок. Просвердлите у верхній довгій стороні стійок по отвору посередині. Просвердлите такі ж отвори в верхній частині вертикальних трубок. Візьміть куточки і висвердлите на краях по отвору такого ж діаметру. Ображати ножівкою по металу шматок іншого ребра на довжину діаметра труби.
6
Заведіть гвинти з боку робочої поверхні лижі і, проклавши шайби з боку труби, гайками закріпіть вертикально стійки. З'єднайте куточками і скріпіть болтами з гайками верх стійок. Горизонтальні межі куточків повинні лежати в одній площині.
7
Висвердлите в нижній частині передньої і задньої стійок по отвору. Зробіть отвори в середині переднього і заднього куточків. З'єднайте нижні кінці стійок з серединами верхніх горизонталей і скріпіть болтами. Має вийти по два жорстких трикутника спереду і ззаду, що не дозволяють роз'їжджатися полозам.
8
Зробіть рейковий настил або покладіть лист багатошарової фарбованої фанери, прив'яжіть міцну мотузку, і сани готові.
Корисна порада
В якості горизонтальних скрепляющих елементів санок цілком можуть згодитися рейки з твердих порід дерева.