Як відремонтувати старий стіл. Як зробити стільницю для старого стола.

З часом ваш старий дерев'яний стіл розхитався, стіл ешніца покрилася подряпинами, але викидати його на смітник не входить у ваші плани. Оновлення стіл своїми руками. Найкраще провести ремонт в зимовий період, коли приміщення опалюється, і деревина у меблів добре просушена. Тоді ваші нові кріпильні з'єднання прослужать довго і не розбовтаються.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний стіл;
  • - наждачний папір або шлифмашинка;
  • - викрутка;
  • - ключі;
  • - новий металевий кріплення;
  • - столярний клей ПВА;
  • - гумовий молоток;
  • - лак або фарба.
Інструкція
1
Подивіться, яким чином з'єднуються деталі у стіл а. Для цього переверніть його і покладіть стіл ешніцей на рівну поверхню. Дерев'яні частини можуть скріплюватися за допомогою металевих елементів або на шипах.
2
При використанні в з'єднанні ніжок металевих елементів підтягніть їх. Якщо стіл все одно хитається, викрутити всі болти або шурупи. Подивіться на різьбу. При її ушкодженні замініть кріплення на новий.
3
Перед заміною кріплення уважно огляньте всі отвори. Вони можуть кришитися, тому відразу угвинчувати шурупи можна. Потрібно зміцнити деревину в цих місцях.
4
Розсвердлити отвори більшого розміру в зруйнованих містах. Промастіть стіл ярним або меблевим клеєм ПВА дерев'яну пробку, яка підходить по діаметру. Забийте її молотком в отвір і просушіть.
5
Зробіть дрилем отвір під новий шуруп або саморіз. Зберіть стіл заново з новим металевим кріпленням.
6
Якщо старий стіл з'єднаний на дерев'яних шипах, розберіть його на складові частини. Вибивати деталі гумовим молотком або підкладайте дерев'яну дощечку в те місце, де будете вдаряти. Тоді на дереві не залишиться вм'ятин і сколів.
7
Очистіть місця кріплень від старого клею. Перевірте не тільки дерев'яні шипи, але й пази. Сторонні включення будуть знижувати міцність нового з'єднання.
8
Перевірте всі зазори, дерев'яні шипи не повинні бовтатися в пазах. Якщо гніздо занадто розсохлося, вкладіть в нього кілька застругані сірників, промазаних клеєм, або оберніть шип марлею або ганчірочкою, просоченими ПВА.
9
Зберіть стіл , промащуючи з'єднувальні частини стіл ярним клеєм ПВА. Для більш якісного скріплення деталей обмотайте зібраний стіл мотузкою. Залиште в такому положенні до повного висихання клею.
10
Відремонтуйте стіл ешніцу. Лакований стіл ошкурьте, залатати глибокі подряпини спеціальною шпаклівкою. Вирівняйте забиті місця і покрийте поверхню лаком. Давайте кожному шару добре висохнути, потім шліфують його дрібнозернистої наждачкою і фарбуйте валиком.
11
Якщо стіл пофарбований фарбою, поновіть її, підібравши колір. При необхідності видаліть спеціальним розчинником пошкоджені місця. Покрийте стіл новим шаром фарби.
12
Освіжите (пофарбуйте або пополіруйте) ніжки стіл а під нову стіл ешніцу.