Як виміряти окружність голови дитини. таблиця змін окружності голови.

Дитину в перші місяці життя необхідно регулярно показувати дільничного педіатра. Лікар стежить не тільки за здоров'ям малюка, але і за його розвитком. Важливим показником фізичного розвитку є зміна обхвату голови. Занадто швидкий або занадто повільне зростання голови може свідчити про серйозні захворювання. Як правило, контролю з боку педіатра цілком достатньо. Але зацікавлені батьки можуть і самі обміряти свого малюка.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - таблиця змін обхвату голови.
Інструкція
1
Для вимірювання окружності голови підійде звичайна сантиметрова стрічка, якою користуються кравці. Необхідно лише, щоб цифри були написані досить чітко. Зверніть увагу на те, що сторони стрічки відрізняються. У стандартного швейного сантиметра дві нульові позначки. Тому дуже важливо, щоб стрічка в процесі не перекрутилася.
2
Вимірювання краще проводити з помічником. Нехай хто-небудь з домашніх візьме малюка на руки. Товстий чепчик зніміть, тоненький можна залишити. Вимірювати новонародженої дитини можна як під час сну, так і в хвилини неспання.
3
Прикладіть нульову позначку сантиметра до задньої частини голови малюка, трохи вище потилиці. Притримаєте кінець сантиметра пальцем. Обведіть стрічку над вушної раковиною, бровами, другий вухом. Стрічка не повинна натягатися або бовтатися занадто вільно.
4
Подивіться результат і запишіть його. Порівняйте дані з таблицею і з результатом попереднього виміру. Якщо є значні відхилення в темпі зростання, зверніться до педіатра. Середній темп зростання черепної коробки свідчить про те, що мозок малюка теж розвивається в повній відповідності з віковими показниками. Надмірне збільшення може бути симптомом гідроцефалії та інших захворювань.
5
Після року голову можна міряти не так часто. Зазвичай подібні вимірювання проводять раз на півроку. На другому році життя окружність голови збільшується в середньому на 1,5-2см, а між двома і трьома роками зміна складає всього-то 1см або трохи більше.
Корисна порада
У дітей першого року життя голова росте досить швидко. Її окружність збільшується в середньому на 1см на місяць. Але збільшення нерівномірно. Наприклад, між першим і другим місяцями життя обхват збільшується більше, ніж на 1см, а між четвертим і п'ятим - всього на кілька міліметрів. Швидкість росту залежить від індивідуальних особливостей, у таблиці даються середні показники. При цьому окружність голови дівчатка зазвичай трохи менше аналогічного показника у хлопчика того ж віку і приблизно такого ж зростання.