Як обчислити об'єм повітря.

Повітря являє собою суміш безлічі газів. Найбільш масовою його складовою є азот, на другому місці самий необхідної будь-якому живому організму елемент - кисень. Третє місце за процентним вмістом займає інертний газ аргон, четверте - вуглекислий. Зміст всіх інших газів: водню, метану, інших інертних газів і т.д., настільки мало, що в більшості випадків ними можна знехтувати при розрахунках. Чи можна обчислити об'єм повітря , що знаходиться в приміщенні або в якому-небудь посудині? Звичайно, можна.
Інструкція
1
Більшість приміщень мають правильну геометричну форму. Їх протилежні стіни паралельні. Тобто обсяг такого приміщення обчислюється точно так само, як обсяг прямокутного бруска, наприклад. Виміряйте довжину (А), ширину (В) і висоту (Н) приміщення, перемножте ці величини, в результаті отримаєте об'єм: V = AхВхН. Проводити вимірювання найзручніше будівельної рулеткою.
2
Припустимо, вам задана така задача: який обсяг займає повітря при нормальних умовах, якщо його кількість - 12 молей? Її рішення дуже просте. Як відомо, за нормальних умов обсяг одного моля будь-якого газу або суміші газів складає приблизно 22,4 літра. Помножте цю величину на 12, отримаєте відповідь: 22,4 * 12 = 268,8 літрів. Або, приблизно 0,27 м ^ 3.
3
Трохи ускладните завдання. Припустимо, відоме вам кількість повітря масою М укладено в герметичній посудині. На це повітря подіяли зовнішнім тиском величиною Р, при температурі, що дорівнює Т. Який обсяг займе повітря при таких умовах?
4
Тут вам допоможе знамените рівняння Менделєєва-Клапейрона, виведене незалежно один від одного нашим співвітчизником Д.І. Менделєєвим і французом Б.П.Е.Клапейроном. Воно описує стан ідеального газу. Хоча повітря, звичайно ж, не є ідеальним газом, це рівняння можна використовувати, якщо в розрахунках не потрібна висока точність. Рівняння Менделєєва-Клапейрона записується так: PV = MRT/m
5
Величини Р, М, Т вам відомі за умовами завдання, величину R - універсальної газової постійної можна знайти в будь-якому довіднику з хімії, фізики або в інтернеті. Вона дорівнює 8,31. Єдина залишилася величина - m (молярна маса повітря ). Вона знаходиться точно таким же чином, і дорівнює 28,98 грам/моль. Для зручності розрахунків округлятимете цю величину до 29 г/моль.
6
Трохи перетворивши рівняння, ви отримаєте формулу: V = MRT/mPПодставів відомі величини і зробивши розрахунок, знайдіть шуканий обсяг повітря .