Як вирощувати фрукти.

Фруктові дерева завоювали величезну популярність серед садівників-любителів в середній смузі Росії. При правильній агротехніці вирощування груші та яблуні чудово ростуть і стабільно плодоносять. Плоди, вирощені власноруч, не містять нітратів і можуть без обмеження вживатися в їжу дорослими і дітьми.
Вам знадобиться
  • - мінеральні добрива;
  • - органічні добрива;
  • - мульча;
  • - саджанці фруктових дерев.
Інструкція
1
Агротехніка вирощування плодових дерев полягає в правильному підборі місця, своєчасної посадці і правильному догляді за деревами. Вибирайте для посадки молодих саджанців пухкі, родючі грунти. Місце посадки повинно бути світле, захищене від вітру, з глибоким заляганням ґрунтових вод. Глинисті і піщані грунти для посадки непридатні.
2
Посадку виробляєте восени до настання стійких заморозків або навесні, як тільки грунт прогріється до оптимальних температур і досить підсохне для проведення садово-городніх робіт.
3
Підготуйте ями діаметром 120 см, глибиною 60 см. Верхній родючий шар відкиньте в сторону, нижній складіть в іншу сторону. Заправте посадочні ями сумішшю з рівних частин червоної глини, торфу, компосту і верхнього шару родючої землі, яку ви прибрали в сторону, додайте 1 кг суперфосфату, 150 г хлористого калію, 1 кг деревної золи, 1,5 кг вапна. Азот вносите тільки в весняний період.
4
Перед посадкою огляньте саджанці. Видаліть всі пошкоджені коріння і гілки. Опустіть кущики в воду на 12 годин, це допоможе відновити нормальний тургор тканин. Безпосередньо перед посадкою занурте коріння в рідку бовтанку з глини.
5
Посадіть саджанці в підготовлені ями, встановіть кілки, підв'яжіть молоді рослини, щоб вони не погнулися. Ретельно ущільніть грунт. Деревце повинне виступати над рівнем грунту не менше ніж на 5-7 см. Навколо кожного саджанця зробіть лунку і рясно полийте. Щоб зберегти вологу замульчируйте на 10 см посадки тирсою листяних порід, перегноєм або торфом.
6
Відстань між фруктовими деревами має бути достатнім для освітлення і живлення. Для фруктових дерев з плоскими кронами - 5х4, з округлими кронами - 7х7 м. Саджанці, щеплені на карликові підщепи, розсаджуйте на відстані 2х2 м.
7
Щорічно проводите розпушування ґрунту. Поливи для молодих дерев повинні бути частими і рясними. Для дерев з трьох років протягом сезону проведіть 4 рясних поливу. Щовесни видаляйте прирости пагонів, які послаблюють дерево. Зрізайте їх за допомогою гострого секатора.
8
Азот вносите щорічно. Оптимальним вважається внесення комплексних добрив, що складаються з калію, фосфору й азоту в пропорції 5: 1: 2.
9
Терміни першого збору врожаю залежать від сорту фруктових дерев. Ранні сорти плодоносять вже на четвертий рік.