Як варити глину.

Варка полімерної глини застосовується при виготовленні прикрас, магнітиків, ляльок та інших сувенірів. Поряд з випіканням вона є відмінним способом отримати якісний матеріал. Головне при такому виготовленні - дотримати технологію варіння.
Вам знадобиться
  • - каструля;
  • - вода;
  • - ложка;
  • - ватний диск;
  • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Оберіть ємність для варіння глини. Вона може бути зроблена з алюмінію або будь-якого іншого металу. Розмір посуду повинен в кілька разів перевищувати розмір того виробу, який буде варитися. А самі вироби під час приготування повинні мати достатньо вільного простору, щоб не прилипати один до одного. Після цього посуд у жодному разі не можна використовувати для зберігання або приготування їжі, інакше є ймовірність отримати отруєння.
2
Підготуйте воду. Заздалегідь прокип'ятіть або профільтруйте воду для варіння. Це дозволить скоротити на готовому виробі кількість білого нальоту, що з'являється після його термічної обробки.
3
Налийте в підготовлений посуд води таким чином, щоб протягом всього процесу варіння вона повністю покривала виріб з полімерної глини. Потім доведіть її до кипіння і акуратно опустіть туди предмет. Щоб при цьому не обпектися і не пошкодити матеріал, опускайте його в ложці.
4
Час варіння залежить від товщини виробу. На один сантиметр предмета потрібно не менше 10-12 хвилин термічної обробки. Весь час стежте за процесом. Якщо рідина почне википати, підлити туди гарячої води.
5
Дістаньте виріб ложкою або шумівкою після того, як воно звариться. А потім промийте під струменем холодної води. На остившем предметі, швидше за все, залишиться білий наліт, який буде спотворювати початковий колір. Приберіть його за допомогою ватного диска, змоченого в лимонній кислоті.
6
Зварити полімерну глину можна і в мікрохвильовій печі. Технологія та час варіння при цьому буде ідентичні. Єдина відмінність - заздалегідь підігріти воду, опустити в неї виріб і тільки потім поставити в піч.
7
Закінчивши роботу, ретельно помийте під проточною водою використані предмети, протріть поверхню столу і вимийте руки з милом. Відкрийте кватирку або вікно і добре провітрити приміщення, в якому варили полімерну глину .