Як виміряти повноту ноги.

Якщо ви хочете, щоб ваша нова взуття було вам впору, добре сиділа і не натирала мозолі, при її виборі та купівлі слід враховувати не тільки розмір, а й повноту ноги . На жаль, цифри і букви, якими виробники позначають цей параметр, відрізняються в різних країнах. Тому, купуючи взуття, ви повинні знати і те, де вона була виготовлена. Втім, повнота - величина практично незмінна, а значить, вимірювати вам її доведеться дуже рідко.
Інструкція
1
Найпростіший шлях для вимірювання повноти ноги - це звернення до професійного взуттьовик. Він гнучкою міліметровою стрічкою виміряє потрібні параметри і відповідно до чинного досі державному стандарту (він був виписаний ще в Радянському Союзі) визначить повноту . Для цього існують спеціальні таблиці.
2
Вимірювальні прилади повинні бути і в серйозних магазинах, торгуючих взуттям, тому ви можете звернутися з цим питанням і до працівників торговельної точки.
3
М ноги е люди взагалі не покладаються на цифри, позначені виробником на підошві або устілці взуття. Щоб дізнатися повноту своєї ноги, ви можете поступити і так: піти в магазин взуття з широким асортиментом і приміряти на свою ногу туфлі потрібного вам розміру, але різної повноти. Ту, яка вам підходить, визначте за відчуттями. А цифри або літерні позначення ви можете подивитися і запам'ятати.
4
Якщо ж ви хочете зайнятися вимірами самі, то це теж неважко. Візьміть аркуш паперу, встаньте на нього і обведіть стопу олівцем. Краще це робити ввечері, т.к. в цей час нога стає трохи більше (розтоптується). Повноту ноги слід вимірювати по найширшим точкам у носка.
5
Можна зробити і по-іншому: візьміть сантиметр і виміряйте їм обхват ноги в найширшому місці (взуттьовики називають його пучком). Після цього ви можете набрати в інтернет-браузері слова «Таблиці ГОСТ 3927-88» і по знайденим параметрам визначити свою повноту . Всього по цій Держстандарту прийнято 12 різних повнот. У жінок враховується найменший обхват ноги - 21 см і найбільший - 27,5.
6
Розрахувати повноту ноги можна і за такою формулою: W = 0,25 B - 0,15 C - A, де W - повнота, яку ви хочете визначити; B - обхват ноги в найширшому місці; С - довжина вашої стопи; А - постійний коефіцієнт (17 - для чоловіків, 16 - для жінок; 16,5 - для дітей-дошкільнят і 13,5 - для підлітків).
7
Майте на увазі, що та цифра, яку ви отримаєте, переглянувши таблицю або вирахувавши її за формулою, підходить тільки для взуття вітчизняного виробництва. В інших країнах прийняті свої позначення. Так, в англійській системі повнота позначається буквами A, B, C, D, E і F. Але, крім того, ви поруч можете побачити також проміжні повноти - 2А, 3А, 4А, 5А та 6А (в сторону зменшення) і 2F, 3F, 4F, 5F, 6F (в сторону збільшення).
8
Крім того, британські виробники можуть маркувати взуття і так: F (нормальна повнота), G (ширша нога), Н (широка стопа з широкими кісточками), Н? (Дуже широка стопа). Іноді повнота взагалі не вказується. Це значить, що взуття має нормальну повноту .
9
За американською шкалою повнот виділяються позначення: В - вузька нога, D - стандартна, Е - більш повна нога, ЇЇ - широка стопа.
10
В Європі існують і такі літерні нумерації: WWW, WW, W, M, S, SS, SSS. А деякі взуттєві фірми спеціалізуються на випуску виробів тільки якоїсь певної повноти. Тому ви, купуючи взуття, вже можете знати, чи підійде вона вам по повноті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4W0_eLtGVW8
Щоб підібрати собі зручне взуття, буває достатньо зробити кілька примірок в магазині. Однак іноді доводиться робити покупку за попередніми мірками, наприклад, при замовленні товару через інтернет або в ортопедичному салоні. В цьому випадку необхідно уточнити розмір взуття. Згідно прийнятим стандартам, він буде залежати від довжини стопи (устілки) та її ширини (повноти).
Вам знадобиться
  • - два аркуші паперу;
  • - шкарпетки;
  • - скотч;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - таблиця розмірів взуття.
Інструкція
1
Прийматися за розрахунки розмір а взуття рекомендується ввечері, так як до цього часу втомлені за день ноги можуть трохи збільшитися, навіть припухнути. Обов'язково надіньте шкарпетки тієї товщини, яку ви плануєте підібрати для нових черевиків або чобіт.
2
Під час вимірювання стоп можна приклеїти великі паперові або картонні листи до підлоги за допомогою скотча. Так вони не будуть елозить, і вам буде зручніше діяти.
3
Проведіть в центрі листа рівну вертикальну лінію по сантиметровій лінійці. У нижній частині прямої побудуйте перпендикуляр. Місце перетину двох ліній позначте, наприклад, точкою А.
4
Поставте праву ногу на майбутній шаблон так, щоб вертикаль проходила посередині стопи. Точка А - це сама опукла частина вашої п'яти. Стійте прямо, щоб на обидві ноги лягала однакова навантаження. Притисніть великий палець до підлоги - так можна дізнатися максимальну довжину стопи.
5
Знайдіть місце на ступні, яке буде максимально віддалене від точки А - це точка В, розташована на вершині самого виступаючого пальця. Він може бути великим (при так званому «єгипетському» або «римському» типах стоп), або ж другим за рахунком (при «грецької» стопі).
6
Проведіть верхню перпендикулярну лінію. Відстань між точками А і В і є довжина правої стопи.
7
За цим зразком виготовте шаблон для лівої ноги - це необхідно, так як стопи можуть трохи відрізнятися один від одного за розмір у і будовою.
8
Позначте ширину (її так само називають повнотою) стопи. Для цього знайдіть самі виступаючі точки ділянці носка ноги і позначте їх буквами С і D. Тепер можна обвести ступню по периметру олівцем, утримуючи його строго вертикально.
9
Виміряйте відстань між точками А і В, потім - С і D. Якщо одна нога виявиться більше іншої, для вас будуть важливі максимальні значення довжини і повноти. Запам'ятайте ці числа і знайдіть свій розмір за стандартною таблиці, яку можна знайти в інтернеті або взуттєвому магазині.
10
Вивчіть стандарти різних виробників взуття. У міжнародній метричній системі довжина стопи позначається в сантиметрах; між суміжними розмір ами виробники залишають інтервал в 0,5 см. Наприклад, устілці довжиною в 22 см відповідає розмір 34,5; при довжині 22,5 см - 35 розмір ; 23см - 36 і т.д. В Європі в якості міри довжини використовується штих, рівний 2/3 см. В Англії та Америці розмір и вимірюються в дюймах, а інтервали між ними робляться в 1/3 дюйма.
11
Подивіться, не вказано чи на упаковці взуття показник ширини. Більшість виробників випускає черевики, туфлі і чоботи вузької, середньої та широкої повнот. Проте ці дані вказуються не завжди, частіше - у жорсткій взуття (черевики для лиж та ковзанів). У вітчизняних виробників показники повноти - це цифри від 1 до12 мм; європейських - від 1 до 8; американських і англійських, відповідно, - букви від A до F. Інтервал між розмір ами по ширині взуття в Росії становить 4 мм, в більшості інших країн - 5 мм.
Зверніть увагу
При примірці взуття переконайтеся, що між закінченням найдовшого пальця і миском є невеликий вільний простір. Для цього встаньте прямо і попросіть продавця сильно натиснути на носову частину. Щоб дізнатися, чи щільно черевик обхоплює підйом, стисніть берци - частини верху, що прикривають тильну поверхню ступні. Взуття не повинна жати; але берци також не повинні широко розходитися. Не забувайте, що натуральні матеріали з часом розношується.
Корисна порада
Якщо у вас немає під рукою таблиці розмірів, розділіть максимальний показник довжини вашої ступні (наприклад, 26 см) на 2. Потім додайте отриманий результат (13 см) до первісного числу: 13 + 26 = 36 розмір взуття вам слід приміряти в магазині.