Як клеїти кромочную стрічку. Як відреставрувати меблі.

Необхідність відреставрувати меблі з ДСП виникає досить часто. Це завдання під силу навіть людині, яка має дуже туманне уявлення про столярних роботах. Сучасні матеріали, в тому числі кромочная стрічка, значно прискорюють і спрощують процес. Кромочная стрічка служить для обробки торців. Роблять її з паперу зі смоляний просоченням.
Вам знадобиться
  • - меблі, які ви хочете відреставрувати;
  • - кромочная стрічка;
  • - наждачний папір;
  • - лінійка;
  • - ніж;
  • - абразивна губка;
  • - праска;
  • - круглий металевий стрижень;
  • - непотрібна дошка.
Інструкція
1
Виміряйте товщину дошки, яку вам належить обклеїти. У будівельних магазинах продається кромочная стрічка різної ширини, від 1,8 до 4,5 см. Вам потрібна така, яка була б трохи ширше торця вашої стільниці або дверцята шафи. Колірна гамма кромочної стрічки досить різноманітна, і ви завжди можете підібрати її за власним смаком і відповідно до особливостей вашого інтер'єру.
2
Перед реставрацією деталь потрібно привести в порядок. Зокрема, перед тим, як обклеїти торці кромочной стрічкою, видаліть з них все забруднення. Від помітних вад поверхні теж краще позбутися. Торець повинен бути по можливості рівним, так що обробка наждачним папером в даному випадку не зашкодить.
3
Визначте, з якого торця ви почнете клеїти кромочную стрічку . Навіть ідеально підігнані стики не повинні бути видні всім і кожному, тому починати обклеювати краще з того торця, який найменше помітний. Наприклад, це може бути частина стільниці, притиснута до стіни, або нижня сторона дверей.
4
Стики можуть бути і на самій стрічці. Вони виходять, коли окремі шматки з'єднують в рулон. Це не грає ніякої ролі, якщо ви не збираєтеся наносити покриття поверх кромочної стрічки. У цьому випадку кроїти стрічку можна як завгодно. Якщо ж покриття передбачається, намітьте смужки так, щоб довжина їх була менше відстані між стиками.
5
кульковою ручкою по металевій лінійці намітьте на кромочної стрічці смуги потрібного розміру. Можна спочатку викреслити смужку строго по довжині і ширині торця, а потім по довгих сторонах додати припуски приблизно по 1,5-2мм, а по коротким - 1-1,5мм.
6
Виріжте смужку ножицями або гострим ножем. Металева лінійка стане в нагоді і в цьому випадку, зріз вийде більш рівним.
7
Увімкніть праску і нагрійте його до температури, при якій ви зазвичай гладите бавовняні вироби. Розділіть висоту торця навпіл. Прокреслите середню лінію по всьому периметру деталі. Кромочную стрічку теж розділіть на дві рівні частини середньою лінією по всій довжині.
8
Почніть обробку торців зі заокруглених кутів. Накладіть кромочную стрічку на один з таких кутів, щоб середні лінії на торці і на стрічці збіглися. Пропрасуйте кромку від середньої лінії до верхньої або нижньої поверхні деталі, сильно притискаючи праску. Потім точно також пропрасуйте другу половинку. Під дією температури клейовий шар плавиться, і стрічка щільно прикріплюється до виробу. Ретельно розгладьте всі нерівності круглим металевим стержнем.
9
Перед тим, як загладжувати припуски, дайте виробу трохи охолонути. Залиште його у спокої хвилин на десять. Потім загніть припуски на верхню і нижню поверхні і загладьте їх праскою. Краще ставити його на припуск не всієї поверхнею, а кутом. Лінія вийде більш міцною і витонченою.
10
Знову дайте виробу охолонути. Ображати ножем зайві шматки кромочної стрічки. Обрізати необхідно з урахуванням напрямку волокон вироби. Справа наліво зручніше різати, коли волокна спрямовані вниз.
11
абразивні губкою або шматком наждачного паперу обробіть поверхню виробу вздовж кромки. Рухати губку краще в одному напрямку. Наприклад, вздовж довгих сторін. Бажано прибрати всі нерівності, хоча дзеркальна поверхня в даному випадку не особливо потрібна.
Корисна порада
Шматок наждачного паперу можна прикріпити до невеликого бруска. В якості кріпильного елементу підійдуть двостороння липучка.