Як з етанолу отримати етилен.

Етанол, або етиловий спирт, як і етилен відносяться до органічних сполук. Етанол - це одноатомний спирт, а етилен - неграничний вуглеводень класу алкенів. Однак між ними існує генетичний зв'язок, згідно з якою з однієї речовини можна отримати інше, зокрема, з етанолу - етилен .
Вам знадобиться
  • - прилад для отримання етилену;
  • - сірчана кислота концентрована;
  • - етиловий спирт;
  • - бромная вода або перманганат калію;
  • - нагрівальний прилад.
Інструкція
1
Етиловий спирт є безбарвною рідиною з характерним запахом алкоголю. Саме етанол використовують для отримання етилен а. Цей досвід вважається доступним і досить безпечним навіть для шкільного курсу хімії. Етилен - це газоподібна речовина, яке візуально виявити не представляється можливим. Однак його наявність доводять якісні реакції на ненасичені вуглеводні.
2
Для проведення експерименту візьміть пробірку з пробкою і газовідвідною трубкою. Закріпіть пристосування для отримання етилен а в лабораторний штатив. Налийте в пробірку 2-3 мл етилового спирту. Дуже обережно додайте туди ж концентровану сірчану кислоту, яку потрібно взяти в кількості, в 2 рази перевищує обсяг спирту (тобто 6-9 мл).
3
Так як необхідно буде нагрівання, то в отриману суміш обов'язково додайте трохи чистого (попередньо прокаленного і очищеного від домішок) піску. Він оберігатиме суміш від викидання з ємності. Закрийте пробкою пробірку і починайте її нагрівати. Концентрована сірчана кислота має водовіднімаючих властивістю, що дозволяє їй «забирати» воду. В результаті відбудеться реакція дегідратації, тобто відщеплення води. В результаті утворюється газоподібна речовина - етилен .
4
Так як його побачити неможливо, то для підтвердження реакції проведіть досвід. Для цього пропустіть потік етилен а через бромную воду, що має бурого забарвлення. Відбудеться знебарвлення бромної води, що свідчить про те, що відбулася реакція галогенування (зокрема бромування) етилен а. Ця реакція є якісною на ненасичені вуглеводні, а саме на етилен .
5
Так як бромная вода - дуже отруйна сполука, то його можна замінити перманганатом калію (звичайна марганцівка). Приготуйте розбавлений розчин марганцевокислого калію, підкислити його сірчаною кислотою і пропустіть через нього етилен . Відбудеться знебарвлення розчину, що також свідчить про присутність етилен а, який утворився в першому досвіді.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з реактивами, особливо з бромной водою. Якщо є можливість, заміните її перманганатом калію.