Як відновити автомобільний акумулятор.

Більшість автомобілістів, радіючи, що так-сяк акумулятор відслужив гарантійний термін, позбуваються від нього. Швидка втрата ємності, часта підзарядка - кажуть, як їм здається, про наближення кончину батареї. Чи так це насправді, і чи можна відновити автомобільний акумулятор ?
Вам знадобиться
  • - зарядний пристрій;
  • - аміачний розчин трилону Б (етилен діамін тетра уксуснокислого натрію);
  • - дистильована вода;
  • - свіжий електроліт.
Інструкція
1
У практиці умільців застосовується декілька способів відновлення працездатності акумулятор ів. Серед них, наприклад: перезаряд малим струмом і лікування акумулятор а з глибоким розрядом. Ці способи вимагають практично невідлучно присутності людини і займають багато часу - до декількох діб.
2
Електрохімічний спосіб відновлення автомобільного акумулятор а проводиться за допомогою спеціального зарядного пристрою. Батареї відновлюються при заряді їх асиметричним струмом. Цей спосіб дозволяє відновлювати засульфатірованние батареї акумулятор ов, а також проводити профілактичну обробку справних АКБ.
3
Найбільш радикальний і швидкий спосіб відновлення автомобільного акумулятор а - хімічний. Для проведення хімічного відновлення ємності вам знадобиться аміачний розчин трилону Б (етилен діамін тетра уксуснокислого натрію), який містить 2% трилону Б та 5% аміаку.
4
Перед тим як приступити до хімічного відновленню, повністю зарядіть акумулятор . Після цього акуратно, з дотриманням запобіжних заходів, вилийте з нього весь електроліт. Потім промийте, бажано дистильованою водою на 2-3 рази.
5
В ретельно промитий акумулятор залийте приготовлений аміачний розчин трилону Б. Залиште акумулятор в такому стані на ДЕСУЛЬФАТАЦІЯ, яка супроводжуватиметься виділенням газу і утворенням дрібних бризок. Через 40-60 хвилин газоутворення припиниться, що свідчитиме про завершення процесу.
6
Злийте розчин і знову промийте 2-3 рази акумулятор дистильованою водою. Залийте в банки електроліт стандартної щільності і поставте на зарядку до номінальної ємності. Все. Ще 2-3 роки відновлений акумулятор послужить.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XssBaMlPBD0
Зверніть увагу
Через брак аміачного розчину трилону Б можна використовувати розчин оцтової кислоти з харчовою содою.
Корисна порада
При сильній сульфатации пластин обробку слід повторити.
Акумулятор є найважливішою частиною автомобіля. Він приводить в рух стартер машини, необхідний для створення оборотів колінчастого вала, який заведе мотор. Автомобілі оснащені спеціальним зарядним реле, яке заряджає батарею під час роботи двигуна. Але розряджання все одно може відбутися з ряду причин. Під час тривалої експлуатації батареї щільність електроліту падає і доводитися відновлювати акумулятор.
Вам знадобиться
  • - електроліт з щільністю 1,27-1,29;
  • - зарядний пристрій;
  • - ареометр;
  • - десульфатірующім присадка;
  • - дистильована вода.
Інструкція
1
Виверніть пробки акумулятора. За допомогою ареометра виміряйте щільність. Після цього злийте електроліт з батареї. Необхідно промити його секції за допомогою дистильованої води. Залийте в кожну горловину воду і через час вилийте її. Повторюйте цей процес до тих пір, поки вода не стане виливатися чистої, без вугільних домішок та іншого сміття.
2
Залийте в акумулятор новий електроліт і додайте десульфатірующім присадку. Тепер протягом двох діб очікуйте, поки присадка розчинитися в електроліті. За цей же час відбудеться видалення повітря із секцій батареї. Після цього заміряйте щільність і в разі необхідності додайте електроліт.
3
Підключіть зарядний пристрій до акумулятора. Поки не потрібно заряджати його повністю. Виставите силу струму в 0,1 ампер. Розряджайте і заряджайте його за допомогою випрямляча. Це необхідно для забезпечення нормальної ємності. Робіть це до тих пір, поки напруга на клемах не досягне значення 13,8 Вольт. Слідкуйте за тим щоб електроліт не кипів і не нагрівався. Це може привести до руйнування батареї. Далі зменшіть силу струму вдвічі. Якщо при зарядці в перебігу декількох годин напругу на клемах не зміниться, припиняйте заряджати.
4
Долийте дистильовану воду до необхідної щільності. Після цього розряджайте до 10,2 Вольт. Після цього перевіряйте щільність, і заряджайте знову. Потім додайте присадки в батарею. Після цього акумулятор можна використовувати.
Корисна порада
В відновлений акумулятор, також як і в звичайний, ніколи не додавайте електроліт. Для доведення до необхідної щільності завжди використовуйте дистильовану воду. Зарядку проводите на більш низьких токах.