Як повернути річ в магазин.

Якщо ви купили річ неналежної якості, ви маєте повне право повернути її назад в магазин. У деяких випадках ви можете скасувати покупку навіть якісного товару, який з якихось причин не підійшов вам. Але для цього потрібно знати порядок дій і ваші права, як покупця.
Вам знадобиться
  • - товар, який ви хочете повернути;
  • - чек.
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи маєте ви право повернути придбану річ . Ви можете це зробити в тому випадку, якщо товар виявився неякісним. Однак термін повернення може бути обмежений для різних груп товарів. Наприклад, для побутової техніки він визначається по періоду гарантійного обслуговування. Також не може бути повернутий назад високотехнологічний товар, який ви вже намагалися полагодити самостійно. За законом протягом двох тижнів ви можете повернути назад навіть продукт гарної якості, який з якихось причин вам не підійшов. Але і з цього правила є винятки. Наприклад, ви не зможете отримати назад гроші за друковані видання, білизна, медичні товари та медикаменти, побутову техніку та інші технічно складні пристрої.
2
Якщо ваш товар відповідає критеріям для можливого повернення, прийдіть разом з ним в магазин. Також бажано мати з собою його фірмову упаковку, якщо вона збереглася, гарантійний талон і касовий чек. Пред'явіть товар і паперу продавцю і повідомте, що ви хочете повернути покупку. Розкажіть про причини вашого рішення. Ви, як споживач, маєте право вибрати форму компенсації - або отримати аналогічну модель, але відповідної якості, або вам повертають гроші.
3
При відмові продавця задовольнити ваше прохання, попросіть покликати менеджера. Можливо, що керівний працівник, наділений великими повноваженнями, може вирішити питання на вашу користь. Але якщо відмовить і він, ви можете залишити запис у книзі скарг і пропозицій.
4
При неможливості вирішити питання з магазин ом зверніться до Товариства захисту прав споживачів у вашому регіоні. Там вам зможуть дати пораду про те, як діяти далі, чи є у вас шанси повернути свої гроші. У ряді випадків ви можете також розглядати можливість звернення до суду, але врахуйте, що це може зайняти досить значний час.