Як повернути покупку без чека.

Розсіяний покупець, що втратив чек, цілком може повернути покупку назад у магазин. Приміром, якщо річ не підійшла за розміром або просто не подобається. Головне, встигнути відмовитися від непотрібної покупки в двотижневий термін. Також бажано вивчити 25-ту статтю закону «Про захист прав споживачів». Не всі продавці охоче йдуть назустріч клієнту - часто повернути товар без чека можна, тільки проявивши наполегливість.
Інструкція
1
Вивчіть постанови Уряду РФ від 20.10.1998 №1222 та від 02.02.2002 №81. В них є перелік товарів, які з причини «не підійшли» не можна повернути назад продавцеві. В ньому 14 пунктів. Серед них і ліки, і білизна, зубні щітки, ювелірні вироби й автомобілі.
2
Якщо ваша покупка не входить до цього переліку, сміливо повертайтеся в магазин. Візьміть з собою паспорт. В законі немає пункту, що зобов'язує пред'являти цей документ продавцю. Але на практиці без паспорта не обійтися. Податкова інспекція вимагає при бухгалтерських операціях про повернення товару вказувати дані покупця.
3
Далі необхідно написати заяву про втрату чека на ім'я продавця. Після цього продавець повинен зняти касу, переглянути чекову стрічку, яка пробивалася в день вашої покупки, і з'ясувати номер вашого чека. Потім виписати вам товарний чек заднім числом. На його підставі ви будете повертати непотрібне придбання.
4
Якщо продавець запевняє, що товар куплений не в його магазині і категорично відмовляється приймати заяву, ведіть свідка. Цей варіант можливий, якщо шопінгом ви займалися в компанії приятеля. Якщо ви робили покупки в самоті, приготуйте «докази». Ними можуть стати фірмовий пакет магазину, ярлики, цінники з логотипами торгової точки.
5
У випадку, якщо слова свідка на продавця не діють, ви можете звернутися в суд. І вже ця інстанція оцінюватиме показання свідків і всі зібрані вами «докази».
Зверніть увагу
разонравітся товар з розпродажу також можна повернути. Таке ж правило відноситься і до речей зі дисконт-центрів. Багато подібні магазини друкують прямо на чеках інформацію - що «знижений у ціні товар поверненню та обміну не підлягає». Але за законом таке попередження не має правової сили. Повернути не можна тільки товари секонд-хенд або ті, які були уцінені з причини браку.