Як взяти ініціативу у свої руки.

У колишні часи ініціативу у прийнятті важливих рішень у сім'ях жінки беззастережно передавали чоловікам. Та інакше і не могло бути, адже чоловіки були сильнішими фізично, на їх плечах лежала турбота про забезпечення матеріального благополуччя, так і все суспільство було побудовано за принципом верховенства чоловіків. У наш час ситуація змінилася. Жінок все частіше не влаштовує другорядна роль у сім'ї.
Інструкція
1
Щоб взяти ініціативу в свої руки, насамперед оціните свої реальні можливості. Якщо ви - людина боязкий, нерішучий, схильний сумнівам і ніколи раніше не висували серйозних ініціатив, у всьому покладаючись на чоловіка, то вам буде психологічно важко впоратися з новою роллю. Чи справді вам це необхідно? Можливо, більш правильним буде м'яко підштовхувати чоловіка до потрібних рішень?
2
Якщо ви прийшли до висновку, що інакше не можна, і ви здатні приймати рішення і взяти відповідальність за їх виконання на себе, то постарайтеся змінити свою лінію поведінки і деякі «нелідерскіе» риси характеру. Виховуйте в собі впевненість, твердість, послідовність, вимогливість до себе і членів своєї сім'ї.
3
Будьте в курсі всього, що відбувається в родині, чим живуть ваш чоловік і діти. Візьміть на себе повсякденні справи і вирішення побутових питань. Ви не повинні сподіватися на те, що хтось зробить комунальні виплати, відремонтує протікає кран на кухні, зробить ремонт або сходить на батьківські збори. Але це не означає, що вам потрібно засукати рукави і братися за роботу. Ви повинні правильно організувати її виконання і контролювати процес.
4
Найчастіше пропонуйте свої ідеї і доводьте їх до пуття. Постарайтеся придбати досвід і навички у прийнятті важливих рішень. Ці рішення мають бути правильними і логічно обґрунтованими. Ні в якому разі не вирішуйте проблем за допомогою емоцій. Не кидайте невиконаних справ і не змінюйте рішення, якщо ви його взяли. Так ви поступово придбаєте беззаперечний авторитет у своїй сім'ї.
5
Перш ніж висунути будь-яку ініціативу , проаналізуйте можливість її реалізації. Ви повинні глибоко володіти цією темою! Складіть чіткий план дій. Кожен його пункт повинен бути ясний і зрозумілий, перш за все, вам самим. Це підвищить вашу впевненість в успіху заходу і вплине на настрої членів сім'ї.
6
Висунути ідею і домогтися її формального схвалення сім'єю ще недостатньо для того, щоб вона була реалізована. Дійте послідовно і стежте за тим, як вона виконується, до тих пір, поки результати вас не задовольнять.
7
Не забувайте, що якщо ви візьмете на себе вирішення абсолютно всіх завдань, ви автоматично позбавляєте інших членів своєї сім'ї можливості відчути себе необхідними, шанованими, самодостатніми. Подумайте, чи хочете ви бачити ваших рідних звичайними «гвинтиками» вашої волі? І як довго їх буде влаштовувати це положення? У міцних сім'ях рішення приймаються спільно або, принаймні, ролі в них розподіляються відповідно до можливостей і компетентністю чоловіка і дружини в тій чи іншій галузі. Беріть ініціативу в тих питаннях, які вам близькі, і надайте чоловікові проявити її в тому, в чому сильний він.
Якщо вам набридло грати другорядні ролі, візьміть ініціативу в свої руки. Ініціатива може стосуватися відносин, кар'єри. Не обійтися без особистої активності в спробі самовдосконалення та саморозвитку.
Інструкція
1
Ініціативність не впаде на вас зі стелі. Вміння відстоювати і просувати свої інтереси треба розвивати поступово, послідовно і планомірно. Візьміть відповідальність за своє життя на себе. Не сподівайтеся, що хтось зробить все за вас: оточуючі можуть не знати або не розділяти ваших уподобань.
2
Поінформованість - важлива якість лідера. У незнайомій обстановці людина губиться і боїться кроку ступити. Тому ви повинні бути в курсі, з якою середовищем маєте справу і чого можна очікувати від тих чи інших суб'єктів. Почніть з простих дій, потім переходите до більш грандіозним звершень.
3
Надійтеся тільки на себе. Дрібні доручення, звичайно, можна давати комусь із товаришів, але в цьому випадку ви не повинні розраховувати на повну відповідність вашим вимогам та очікуванням. У кожної людини формується по життю своя соціально-психологічна матриця, тому ваші погляди на одне і те ж явище можуть кардинально відрізнятися.
4
Щоб тримати ситуацію під контролем, організуйте свій життєвий простір. Розподіліть свій час і сили на те, що для вас найбільш важливо. Чи не розмінюйтесь на дріб'язкові розваги, вони не зроблять вас ані сильнішим, ані привабливіше, тільки віднімуть ваш час.
5
Щоб бути ініціативним людиною, треба вести здоровий і активний спосіб життя. Займайтеся спортом, бігайте, плавайте, розганяйте по тілу кров. На вас будуть рівнятися, вбачаючи в вас не тільки лідера, а й стрункого підтягнутого людини, яка, безумовно, гідний наслідування.
6
Якщо ви не впевнені в необхідності першого кроку з вашого боку, спробуйте спровокувати іншого на цей крок. Наприклад, якщо ви хочете з кимось познайомитися, пильно дивіться на вподобаного людини з боку, загадково посміхайтеся, залучайте до себе увагу. Можете підійти і попросити про будь-якої допомоги.
Зверніть увагу
Висувати ініціативу не завжди доречно. У деяких випадках розумніше відступити і промовчати.
Корисна порада
Чи не відступайте відразу при першій невдачі. Можливо, є сенс спробувати ще раз. Наступний крок може виявитися успішним, а терпіти неминучу поразку через власності пасивності нерозумно.