Як зробити кавомолку.

Вважається, що кава виходить найбільш ароматним, якщо зерна розмолоті безпосередньо перед приготуванням напою. У минулі часи кави подрібнювали за допомогою ручної млини, що представляла з себе невеликий дерев'яний ящичок, куди засипалися зерна, а також простий механізм для подрібнення вихідного продукту. Якщо ви володієте необхідними навичками роботи з інструментом, виготовити саморобну кавомолку буде вам цілком під силу.
Вам знадобиться
  • - б/у електродвигун;
  • - лист жерсті;
  • - свердлильний верстат;
  • - углошлифовальная машина;
  • - наждак;
  • - зубило;
  • - напилок;
  • - слюсарні лещата;
  • - елементи кріплення;
  • - дерев'яні бруски або дошка.
Інструкція
1
Підберіть відслужив своє електродвигун відповідного розміру. Підійде невеликий мотор потужністю 300-800 Вт Розберіть агрегат, відокремивши ротор від статора. Статор поки залиште без змін.
2
На свердлильному верстаті виконайте в тілі ротора отвори діаметром 8-10 мм і глибиною 6-7 мм. Відстань між ними повинна бути рівним 10-15 мм. Розташовуйте окремі отвори уздовж осі ротора по похилих лініях, зверху вниз.
3
Просвердлені отвори з'єднайте жолобами шириною не менше 5 мм і глибиною 3-4 мм. Проробіть жолобки за допомогою углошлифовальной машини, попередньо закріпивши ротор в слюсарних лещатах. У нижній частині ротора, де згодом буде виходити мелений продукт, жолобки сформуйте якомога ретельніше і обережно, зробивши їх глибину трохи меншою.
4
З верхньої частини ротора за допомогою наждачного круга зніміть фаску висотою близько 15 мм і глибиною 7-8 мм.
5
Вставте ротор в статор двигуна. У нижній і верхній кришках статора виконайте за допомогою свердла або зубила отвори для засипки кавових зерен і виходу меленої кави.
6
З листової жерсті виготовте завантажувальний бункер, розміри якого будуть визначатися габаритами електродвигуна. Закріпіть бункер на верхній частині кавомолки.
7
На вал двигуна, вже майже став ручний млином, насадите рукоятку для додання ротору обертового руху. Конструкція рукоятки може бути довільною. Закріпіть ручку на роторі за допомогою штифтового з'єднання або болта.
8
Зібрану конструкцію пригвинтите до дошки, в якій попередньо проробіть отвір для виходу меленої кави. Тепер дошку можна поставити між двома стільцями або табуретами. Під кавомолкою встановіть перевернуте догори дном відро, а на нього - невелику ємність, в яку буде падати готовий продукт.
9
Випробуйте кавомолку в роботі, щоб підібрати оптимальний режим помелу. Рекомендується молоти зерна, здійснюючи 3-5 оборотів рукоятки за годинниковою стрілкою, а потім - 2-3 обороту в протилежному напрямку. Це допомагає запобігти засмічення жолобків.
Корисна порада
Намагайтеся регулярно проводити чистку ротора. Кавові зерна засинайте в бункер невеликими порціями, щоб уникнути засмічення робочого органу кавомолки.