Як прибрати повітря з системи опалення ВАЗ. Як видалити повітряну пробку з системи охолодження 2109.

З настанням холодної погоди в багатьох власників автомобілів ВАЗ виникають проблеми з роботою системи опалення. При цьому пічка або погано гріє, або не гріє взагалі, і з неї дме холодне повітря. Можливою причиною несправності може бути повітряна пробка в системі опалення.
Вам знадобиться
  • - інструкція по ремонту автомобіля ВАЗ;
  • - охолоджуюча рідина: тосол або антифриз.
Інструкція
1
Щоб переконатися, що причиною несправності грубки є саме повітряна пробка, спробуйте радіатор грубки - в такому випадку він повинен бути гарячим. Якщо це не так, шукайте поломку в іншому місці.
2
Переконавшись в присутності повітря в системі опалення, спробуйте заїхати передніми колесами на яку-небудь височина, гірку або естакаду і залиште працювати двигун в холосту на середніх оборотах протягом декількох хвилин.
3
Якщо попередній спосіб не дав результатів, від'єднайте патрубок з дросельного вузла, який йде на обратку. Залийте в бачок антифриз або тосол. Якщо охолоджуюча рідина відразу побігла зі штуцера патрубка дросельного вузла, то заткніть штуцер і тримайте, поки тосол не побіжить зі шланга.
4
Якщо рідина не пішла відразу, заведіть ВАЗ і закрийте пальцем шланг. Чекайте до тих пір, поки з патрубка не побіжить охолоджувач. Після виконаної роботи одягніть патрубок назад і закільцюють. Прогрійте двигун внутрішнього згоряння до робочих температур і перевіряйте грубку.
5
Заповнивши систему, добре притисніть все шланги, а пробку розширювального бачка закрутіть так щільно, як це можливо. Це перешкодить охолоджуючої рідини, расширившейся після нагрівання, витікати із залишених отворів, а повітряним бульбашкам - проникати всередину розширювального бачка.
Зверніть увагу
Проблеми з пічкою можуть безпосередньо ставитися до системи охолодження двигуна. Грубка не прогрівається, якщо в розширювальному бачку низький рівень охолоджувальної рідини. Уважно перевірте, чи не відбувається в системі витік тосола. Якщо це так, якнайшвидше усунете цю проблему, інакше всі ваші зусилля будуть витрачені даремно і повітряна пробка знову з'явиться на місці сбежавшей рідини.
Корисна порада
Якщо після проведених маніпуляцій грубка все ще тепла, а не гаряча, повторіть процедуру, долив більше охолоджувальної рідини до нормального рівня.
Швидке заповнення системи опалення водою не рідко стає причиною утворення повітряних пробок: бульбашки газу потрапляють в інженерні комунікації разом з водою. Видалити накопичився в опалювальної мережі повітря можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - манометр
  • - слюсарний інструмент
Інструкція
1
Перевірте робочий тиск в опалювальних приладах, скориставшись манометром. Сучасне котельне обладнання оснащене вбудованими манометрами. Нормальним для індивідуальних житлових будівництв вважається показник 2-3 бара.
2
Додайте в систему опалення необхідну кількість води, щоб тиск досягло норми. Увімкніть опалювальний котел.
3
Відкрийте ручні повітря оотделітелі на радіаторах. Такими повітря оотделітелямі повинен бути обладнаний кожен радіатор, використовуваний в опалювальній системі. Ручні комплектуючі, як правило, встановлюються на торцях радіаторів. Їх перевага полягає в простоті обслуговування і експлуатації. Вони регулюються газовим ключем або викруткою.
4
Дочекайтеся, поки система наповниться водою. Закрийте повітря оотделітелі після того, як з радіатора поллється вода. Це свідчить про те, що повітря а в системі опалення більше немає.
5
Обладнайте опалювальну систему автоматичним повітря оотделітелем. Видаляйте повітряні пробки з опалювальної системи під час її наповнення і періодично - в ході експлуатації комунікацій. Одним з найбільш ефективних способів вважається багатоступінчастий, який передбачає монтаж декількох повітря оотделітелей, які монтуються в декількох місцях. Перевага багатоступінчастої системи полягає в тому, що повітря з кожного радіатора (групи радіаторів) видаляється окремо.
Зверніть увагу
Контролюйте тиск води в опалювальній системі. Падіння показників може свідчити про порушення герметичності, а нерівномірний температурний режим в радіаторах - про наявність повітряних пробок. При повільному наповненні і правильному запуску системи опалення процедура обезвоздушіванія не займе багато часу.
Корисна порада
Опалення на одному поверсі наповнюється, в середньому, за годину. Тривалість залежить від структури та протяжності комунікації: чим розгалуженими, тим більше часу буде потрібно.