Як зменшити нагрів ноутбука.

Люди, постійно використовують в роботі портативний комп'ютер, часто стикаються з проблемою перегріву устаткування. Через безперервної експлуатації штатна система охолодження не справляється з тією кількістю тепла, яке виділяє ваш ноутбук. Є кілька способів зменшення нагрівання.
Вам знадобиться
  • - нова паста для відеокарти;
  • - пензлики;
  • - новий кулер;
  • - підставка із вбудованою системою охолодження.
Інструкція
1
Встановіть спеціальний софт, що дозволяє регулювати час роботи і включення системи охолодження. Цей спосіб буде особливо ефективний, якщо ви періодично відходите від вашого ноутбука або не користуєтеся ім. В цьому випадку необхідно внести настройки в систему, що дозволяють комп'ютеру переходити в сплячий режим якнайшвидше, щоб економити енергію і виділяти мінімальну кількість тепла. Наприклад, використовуйте програми Speed Fan, ATI tool або Riva Turner. Завдяки цим утилітам ви зможете не тільки включати і вимикати кулери, але і в реальному часі стежити за температурою всієї системи.
2
Замініть пасту в системі охолодження. Паста являє собою речовина, яка поглинає тепло від нагрівається елемента портативного комп'ютера і передає його в систему охолодження. З часом паста починає втрачати свої властивості. Тепло передається гірше, тому ноутбук починає перегріватися.
3
Вивчіть керівництво по ремонту вашої моделі ноутбука . Також відвідайте форум власників ноутбуків вашої марки. Там ви зможете знайти інструкцію по заміні пасти.
4
Відкрутіть болти, що кріплять деталь корпусу, яка закриває доступ до процесора. Знайдіть засувки процесора і розкрийте їх. Після цього акуратно вийміть процесор з роз'ємів. Видаліть стару пасту. Для цього використовуйте спеціальну пластикову лопатку. Залишки ретельно видаліть за допомогою ганчірочки, змоченою в спирті або одеколоном.
5
Нанесіть новий шар свіжої пасти. Рівномірно розподіліть його по всій поверхні. Уважно стежте за тим, щоб не було порожнеч або нерівностей. В іншому випадку передача тепла буде відбувається дуже погано. Зберіть все в зворотному порядку.
6
При інтенсивній експлуатації кулери ноутбука забиваються пилом і інший брудом. Через погану циркуляції повітря охолодження відбувається повільніше, що викликає перегрівання. Тому кулери необхідно постійно чистити. Проведіть неповне розбирання ноутбука , щоб отримати доступ до вентиляторів.
7
Отсоедините дріт від кулера, а також викрутити болти, що тримають корпус вентилятора. Вийміть кулер і ретельно очистіть його за допомогою щітки. Змастіть рухливі частини свіжим машинним маслом. Встановіть вентилятор в зворотному порядку.
8
Використовуйте спеціальну підставку з вбудованими вентиляторами. Вона зручна в тому випадку, якщо ви постійно використовуєте ноутбук в одному місці. Така підставка підключається до комп'ютера за допомогою usb-кабеля. Доцільно використовувати її при підключеному до ноутбука блоці живлення, так вона значно скорочується час роботи комп'ютера від акумулятора.
Нагрівання комплектуючих може обіцяти погані наслідки. Зокрема, це говорить про те, що довго не проводилась діагностика обладнання. Також в цьому питанні особливе місце займає охолодження.
Інструкція
1
Насамперед, сильне нагрівання процесора може бути викликаний тим, що на нього довгий час не накладали термопасту. Як правило, термопасту потрібно накладати щороку (некритично, втім, і кожні два роки). Якщо не накладати дуже довгий термін, то це може викликати сильний перегрів, надто активну роботу кулера. Що в підсумку викличе серйозні проблеми в працездатності комп'ютера в цілому. Відображення на операційній системі: гальмування, неправильну роботу, раптові перезавантаження і т.д. Змінити термопасту не так-то просто, якщо немає подібного досвіду, бажано звернутися до фахівця.
2
Нагрівання процесора може бути викликаний не тільки тим, що довго не накладалася термопаста, але і слабкою роботою кулера. Деякі моделі кулерів, зокрема які входять в бюджетні/офісні комплектації комп'ютерів не є достатньо оптимальними системами охолодження. Вони часто забиваються (пилом), з часом псуються, можуть взагалі зламатися під час роботи. Їх різка швидкість з часом цілком природна. Вони просто зношуються і не можуть працювати в звичайному режимі. Для того щоб зберегти таку систему охолодження, потрібен значний відхід: прочищати від пилу, змащувати, контролювати швидкість за допомогою програми Everest. Але щоб уникнути подібних проблем, краще замінити такий кулер на більш продуктивний (наприклад, фірми Zalman).
3
Також нагріванню схильні: жорсткий диск, відеокарта. Деякі моделі відеокарт теж вимагають накладати термопасту, правда значно рідше, ніж процесори (раз в 3-4 року). Але при перевантаженні (наприклад, під час гри вимагає досить потужних ресурсів) вони значно схильні нагріванню, з цього, звичайно, бажано для них встановити додаткове охолодження. Підійшов би додатковий кулер на задній стінці комп'ютера.