Як самому зробити пружину.

Якісну, що має високі експлуатаційні характеристики пружину , можна виготовити тільки у виробничих умовах. Тільки там є можливість точно дотримати всі необхідні параметри технологічного процесу. Однак пружину для простого, невідповідального механізму, що працює в щадному режимі, неважко зробити і самостійно.
Вам знадобиться
  • - пружина з дротом відповідного діаметру;
  • - газовий пальник для різання металу;
  • - слюсарний інструмент;
  • - термічна або побутова піч.
Інструкція
1
Підберіть матеріал для виготовлення пружини. У виробництві для цього застосовують спеціальні вуглецеві і леговані сталі або кольорові метали - 65Г, 60ХФА, 60С2А, 70СЗА, Бр. Б2 та ін. При самостійному виготовленні вироби самим відповідним матеріалом є інша пружина з відповідним діаметром дроту.
2
Якщо діаметр не перевищує 1,5-2 мм, пружину можна навивати без термічної обробки. Для цього розігніть дріт таким чином, щоб вона стала абсолютно рівною, і з зусиллям намотайте її на оправлення.
3
Діаметр оправки повинен бути менше номінального внутрішнього діаметра пружини - для компенсації пружної деформації. Можливо, доведеться спробувати декілька оправлень різного діаметру, щоб дослідним шляхом підібрати потрібний розмір. Відстань між витками пружини стиснення має бути кілька бо? Льшим, ніж у готового виробу, а два крайніх витка повинні щільно прилягати один одному.
4
У тому випадку, якщо діаметр дроту вихідної пружини перевищує 2-2,5 мм, перед початком робіт її слід піддати відпалу. Без цього неможливо буде якісно випрямити і навити дріт на оправлення.
5
Для відпалу найкраще використовувати спеціальну термічну піч. Якщо її немає, скористайтеся дров'яної цегляної або металевої. Розтопіть піч березовими дровами і покладіть пружину в утворилися вугілля. Прослідкуйте, щоб вона розжарилася до червоного, і залиште охолоджуватися разом з піччю. Після відпалу дріт стане м'якою.
6
Випрямите відпалений заготовку і намотайте її на оправлення, дотримуючись ті ж правила, що і в кроці 3. При виготовленні пружини розтягування витки навивати впритул один до одного.
7
Загартувати пружину . Для цього нагрійте її до температури 830-870 ° С і опустіть в веретенне або трансформаторне масло. Температуру контролюйте візуально, використовуючи наступну інформацію по квітам нагрітого металу. При температурі 800-830 ° С метал має світлий вишнево-червоний колір, при температурі 830-900 ° С - світлий червоний, при температурі 900-1050 ° С - помаранчевий.
8
Після гарту стисніть пружину стиснення до повного змикання витків і залиште в такому положенні на 20-40 годин. Ця операція скоротить відстань між витками і наблизить його до номінального. Сточите на точильному верстаті кінці пружини для забезпечення площинності її торців.
Корисна порада
При загартуванню для нагріву пружини можна використовувати газовий пальник. Останню можна застосовувати і при нагріванні під час відпалу, однак у цьому випадку потрібно якимось чином забезпечити повільне охолодження вироби - зі швидкістю приблизно 50-100 ° C/ч.
У програмі Adobe Photoshop досить просто намалювати звичайну пружину . До того ж тут можна додати їй різні ефекти і врахувати необхідні пропорції.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Photoshop;
  • - навички роботи з Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте програму Adobe Photoshop. Виберіть інструмент «Виділення». Зробіть два виділення на різних шарах з певними заданими розмірами. Вони повинні бути різної висоти і однакової ширини (дивіться малюнок). Обведіть кожне з них. Обведення, наприклад, візьміть 5 пікселів. Використовуйте різний колір для наочності. Поставте направляючу і періть по половинці, як показано на малюнку.
2
Оберіть інструмент "Переміщення", тримайте клавішу Alt (щоб копіювати) і переходите з шару на шар, піднімаючи ці половинки вгору і поєднуючи (як показано на малюнку). У процесі кожного такого копіювання новий шар повинен лягати вище всіх шарів.
3
Оберіть будь-який шар, здійснивши подвійний клік по шару. Налаштуйте в стилях шару різні ефекти, наприклад, під метал. Потім знову тримайте клавішу Alt і перенесіть вийшов стиль на інші шари (схопите курсором fx і з затиснутою клавішею Alt в палітрі шарів перенесіть на інші, див. Малюнок).
4
Малюйте пружину будь-якої ширини, робіть скільки завгодно завитків, експериментуйте зі стилями під метал і т.д. На кінцях пружини можна намалювати інструментом «кисть» кружечки-еліпси.
5
Зображуйте пружину на кресленні у вільному стані, виходячи з того, що деталь не повинна створювати враження, ніби вона відчуває тиск ззовні. Контур витків краще креслити спрощено прямими лініями.
6
Малюйте розріз гвинтових пружин перетином витків. Якщо товщина їх перетину менше двох міліметрів, то при зображенні пружини в розрізі перетин повністю заливайте темним кольором, якщо цей параметр менше 1 мм, зображайте перетин схематично.
7
Якщо ви будуєте креслення із заданими параметрами, будьте гранично уважні: орієнтуйтеся тільки на розрахункові величини.