Як вибрати dvd-rw привід.

Будь-яке купується пристрій до комп'ютера має задовольняти двом умовам - бути сумісним з іншими комплектуючими і мати характеристики, що забезпечують швидку і комфортну роботу користувача. DVD- приводи не є винятком.
Інструкція
1
Мабуть, перше, на що слід звернути увагу при купівлі DVD-RW приводу - це бренд. До найбільш відомих фірм, що виробляють якісні дисководи, відносяться Plextor, ASUS, Pioneer, LG, BenQ, MSI, Sony, Toshiba, Teac. Перше місце по праву належить Plextor. Її приводи , окрім відмінних характеристик і високої якості, мають ще й програмне забезпечення у вигляді набору утиліт Plextools Professional, що дозволяють виробляти численні тести і настройки. Проте коштують вони дорожче інших брендів. Якщо у вас немає необхідності економити, купуйте виріб Plextor. В іншому випадку віддайте перевагу іншим фірмам. Неважливою репутацією у користувачів користуються приводи NEC.
2
Чи не залиште без уваги інтерфейс виробів. Він буває двох видів - PATA (IDE) і SATA. Останній вважається більш швидким - принаймні, теоретично. Вибір інтерфейсу повинен визначатися в першу чергу вашої материнської платою - тим, які інтерфейси і в якій кількості в неї є. Якщо материнська плата має достатню кількість (для підключення жорстких дисків і оптичних приводів) роз'ємів SATA, здобувайте дисковод з SATA-роз'ємом.
3
Основним технічним параметром DVD-RW приводів є швидкість читання і запису. Вона позначається у вигляді цифри з буквою «x». 1х означає найменшу швидкість - 1385 Кб/с. Приводи з 2х, 4х, 6х матимуть відповідно швидкості 2770, 5540, 8310 Кб/с. Не прагніть купувати DVD-привід з позамежної швидкістю, наприклад, вище 40x. Щоб бути в змозі підтримувати її, ваш комп'ютер повинен володіти відповідними характеристиками. Якщо він не «суперкрутий», максимальна швидкість приводу виявиться незатребуваною.
4
Дисководи можуть бути внутрішнього і зовнішнього виконання. Перші вставляються всередину корпусу ПК або ноутбука, другі підключаються через USB-порт. При покупці зверніть увагу на форм-фактор приводу. 5,25-дюймовий має ширину 146 мм, що відповідає ширині боксу стандартного корпусу ПК. Привід для ноутбука має ширину 128 мм.
5
При покупці зверніть увагу на упаковку. Є два її типи: Retail і OEM. Остання означає, що це ціна сторонньої організації, яка здійснює лише складання продукту з придбаних комплектуючих. Цей тип упаковки не має стандартної коробки з документацією, програмним забезпеченням і різними комплектуючими у вигляді шлейфів, гвинтиків для кріплення, кабелів і пр. - Всього того, що мають продукт Retail. Інформації про те, що вироби OEM однозначно гірше якістю, ніж пристрої Retail, не є. Але все ж зручніше користуватися продуктом, яке має документацію, програмне забезпечення та комплектуючі. Нехай навіть для цього і доводиться заплатити трохи дорожче.
6
Деякі моделі DVD-приводів можуть не тільки записувати інформацію на диск, але і наносити напис чи малюнок на поверхню диска. Маючи такий дисковод, вам не доведеться наклеювати на диски ярлики з інформацією про те, що саме зберігається на них. Ця функція називається LightScribe. Є ще схожа функція Labelflash, проте на відміну від LightScribe вона вимагає використання дисків із спеціальним покриттям.
Багато нинішніх комп'ютери не мають флоппі-дисковода. Оптичні диски, маючи куди більший обсяг і швидкість запису/читання, остаточно витіснили магнітні. Відповідно, питання вибору оптичного приводу вельми актуальне. Який привід вибрати - залежить від вимог до цього пристрою.
Інструкція
1
Тип поставки. Все приводи йдуть із заводу або в retail-, або в OEM-варіанті. У першому випадку привід лежатиме в коробці зі шлейфом, гвинтами і, можливо, навіть "болванками" CD або DVD. OEM коробки «бонусів» не мають - максимум антистатичний пакет. Водночас, OEM трохи дешевше рітейлу.
2
Спосіб монтажу. Є внутрішні (internal) і зовнішні (external) приводи. Перші призначені для монтажу всередині комп'ютера в 5,25 "відсіку.
3
Спосіб підключення. Internal-приводи підключаються через роз'єми двох видів: SATA і IDE. Згідно специфікаціям, перший варіант швидше, проте у випадку з оптичними приводу ми ця різниця не так важлива, як з вінчестерами. Тому вибирати тип підключення можна відповідно до наявних в комп'ютері роз'ємами і особистими предпочтеніямі.Внешніе підключаються до комп'ютера по USB або через IEEE1394 (набагато рідше). Також зовнішні приводи майже завжди вимагають зовнішній блок живлення.
4
Підтримувані формати і типи приводів: • CD-ROM. Може тільки читати CD. Давно застарів. • CD-RW читає і записує тільки CD. Теж застарів. • DVD-комбо. Пише CD, читає DVD. Може вважатися застарілим, хоча іноді зустрічається у продажу. • DVD-RW вміє читати і записувати як CD, так і DVD. Зараз є оптимальним вибором за ціною і функціональності. • DVD-RW/BD-ROM може читати CD, DVD і BD, але записує тільки перші два типи дисків.
5
Швидкість приводу . У специфікаціях оптичних приводів і на болванках завжди є напис виду «16х». Ця цифра позначає максимальну швидкість читання диска. Для CD «базова» швидкість (1х) становить 150 кбайт/с для CD, для DVD - 1,38 Мбайт/с і для Blu-Ray - 4,5 Мбайт/с. За максимальною швидкістю гнатися не варто - для CD вистачить і 48х, для DVD - 16х, BD - 8х. Більш швидкісні болванки зустрічаються у продажу рідко.
6
Виробник. Ринок відносно стабільний, тому не обов'язково вибирати супер-бренд по захмарною ціною. Водночас, заощаджувати теж не варто.