Як набрати досвід.

У новачків бувають проблеми з влаштуванням на роботу без досвіду . У такій ситуації треба просто йти працювати. Що краще - на хорошу посаду в не дуже солідну фірму з низькою оплатою або на нижчу посаду в досить солідну фірму? Все залежить від подальших цілей.
Інструкція
1
Визначте, чого ви хочете. Забудьте зараз про те, що у вас немає потрібного досвіду чи освіти. Просто помрійте - де і ким вам хотілося б працювати? Прямо зараз прийміть рішення. Навіть якщо не впевнені точно в своєму виборі, все одно на чомусь треба зупинитися, інакше можна сумніватися роками.
2
Ідіть працювати в обрану сферу. Якщо ви точно знаєте, ким хочете бути, але вас не беруть через нестачу досвіду , попросіться на практику. Поступите до кого-небудь в підмайстри. Якщо треба, працюйте безкоштовно, але попросіть рекомендацію.Еслі безкоштовно працювати немає можливості, тоді просто улаштовуйтеся в хорошу компанію. Навіть якщо вас візьмуть двірником, погоджуйтеся. У солідних фірмах періодично відкриваються нові напрямки, завжди потрібні люди. Якщо добре себе зарекомендуєте як відповідальний, дисциплінований співробітник (якщо не будете спізнюватися на роботу), вам дадуть можливість проявити себе та отримати підвищення.
3
Пропрацюйте в одній організації не менше року. По-перше, рік роботи - це вже стаж. По-друге, протягом цього терміну намагайтеся спілкуватися із співробітниками компанії. Задавайте більше питань. Потоваришуйте з відділом кадрів. Дайте зрозуміти, що ви - молодий і дуже перспективний товариш. Будьте енергійним. Швидко виконуйте свою роботу і заглядайте в інші відділи компанії. Надавайте людям послуги, допомагайте в чомусь. З'явиться вакансія - про вас згадають.
4
Пройдіть тренінги та семінари. Поки будете працювати і отримувати перший досвід, займайтеся самоосвітою. Читайте більше книг. Ходіть на тренінги, отримуйте більше різних сертифікатів. І не забувайте ділитися цими новинами з відділом кадрів та іншими співробітниками. Нехай знають, що ви не маєте наміру довго затримуватися на низькій посаді.
5
Добийтеся підвищення. Не соромтеся - питайте, чи буде у вас така можливість. Що потрібно для цього зробити? Ставтеся до можливих варіантів з радістю та ентузіазмом. Навіть якщо це невелике підвищення, розглядайте його як чергову сходинку вгору.
Зверніть увагу
Якщо довго працювати на низькій посаді, можна до цього звикнути. Не впадайте в такий небезпечний стан, не дайте собі заснути. Для цього мотивуйте себе читанням хороших книг з успіху. Будете прагнути вгору - можливість рано чи пізно з'явиться. Так буває у всіх.
Корисна порада
Намагайтеся працювати поруч з більш досвідченим колегою. Усмоктуйте всі його знання і навички. Спостерігайте, що і як він робить. Запитуйте, як цьому навчитися.
Не дивлячись на те, що кожного року багато ВНЗ випускають дипломованих управлінців-спеціалістів сфери послуг, проблема з набором персоналу варто раніше дуже гостро. Причин тут декілька: відсутність навчальної та методичної літератури, практичного досвіду у викладацького складу і елементарне небажання дипломованих випускників починати з малого. Також складно набрати і середній, «оперативний» персонал, який безпосередньо працює з покупцями і клієнтами.
Інструкція
1
Якщо ви відкриваєте нову справу або розширюєте старе, перед вами постане завдання - набрати персонал. Почніть її рішення з подачі оголошення. Як не дивно, до цих пір найдієвішим способом оголосити про набір персоналу є друковані видання, типу «З рук в руки» або «З легкої руки». Чи не публікуйте свої оголошення поспіль, ефективніше будуть публікації з перервою в тиждень-два. Відбирайте кандидатури методом багатоступінчастого відбору.
2
Постарайтеся, набираючи персонал, особисто поговорити з кожним претендентом або довірити співбесіду своєму заступнику. Це особливо виправдано, якщо підприємство у вас невелике. Бо ви - підприємець, то досвід спілкування з людьми вже маєте. Вірте своїй інтуїції і беріть людей, які вам сподобалися з першого погляду, особливо тих, хто мотивований працювати в даній галузі та прийшов не на місяць-другий. Досвід і стаж тут не відіграють істотної ролі - будь-якої людини можна навчити, було б у нього бажання. Якщо з людиною при цьому приємно спілкуватися - не роздумуйте.
3
Другий щаблем відбору персоналу стане зустріч з тими, хто вже працює у вас. Якщо колектив невеликий, то комунікативні навички для претендента дуже важливі. Майбутні колеги зможуть оцінити й інші якості кандидата: здатність правильно реагувати в форс-мажорних і позаштатних ситуаціях, зберігати професійну витримку і почуття гумору. Крім того, важливо, щоб людина була готова в будь-який момент замінити відсутнього колегу і був готовий навчитися суміжними спеціальностями, що важливо в невеликих колективах.
4
Перед тим, як оформити людину на випробувальний термін, зустріньтеся з ним ще раз, чесно розкажіть про труднощі, які його чекають, і вимогах, які ви пред'являєте до персоналу, що працює на вашому підприємстві. Якщо все, що ви сказали, влаштовує кандидата, то оформляйте його на випробувальний термін, протягом якого у нього буде можливість продемонструвати свої професійні та особисті якості, здатність і бажання навчатися.
5
Навіть якщо у відібраного кандидата немає досвіду, ви повинні розуміти, що підготувати «оперативний» персонал можна на місці протягом місяця. Це стосується і використовуваних в роботі комп'ютерних програм, і самої роботи. Підвищіть мотивацію персоналу, і ви, і ваш колектив, будете задоволені один одним.