Як навчитися писати мінуси. Як писати аранжування.

Мінусовки є інструментальними композиціями, на які згодом накладається вокал. Потрібно володіти навиками гри на інструментах та роботи зі спеціальними програмами, щоби писати музику для пісень.
Інструкція
1
Навчіться так званої «музичної» грамоті. Це означає, що ви повинні хоча б у загальних рисах розуміти, з чого повинна складатися музична композиція, що необхідно для її створення, як здійснюється аранжування і запис. Крім того, потрібно буде вивчити основи гри на певних інструментах, якщо ви плануєте створювати музику за допомогою них. Зробити все це можна в одній з музичних шкіл міста або ж прочитати спеціальну навчальну літературу, яку можна знайти в інтернеті.
2
Вивчіть слова майбутньої пісні. Створення мінусовки увазі, що музика буде підбиратися саме під них. Подумайте, якою має бути найбільш підходяща мелодія - швидкої чи повільної, веселою або сумною і т.д. Також важливо вибрати сам жанр і стиль музики, наприклад рок, поп або ж електроніка.
3
Приступіть до вибору відповідного обладнання для створення музики. Необов'язково орендувати студійне приміщення, буде цілком достатньо і домашнього комп'ютера, хоча і досить потужного. Придбайте власні або візьміть в прокат музичні інструменти, якщо ви плануєте використовувати їх при записі.
4
Спробуйте для початку створювати прості і невигадливі мелодії. Зробити це найпростіше за допомогою такої програми, як Fruity Loops Studio. Вона містить всі необхідні кошти і для музиканта, і для професіонала. Записавши музичну доріжку, накладіть на неї в програмі записаний заздалегідь вокал і перевірте, наскільки добре вони поєднуються. Додайте необхідні ефекти і виправте недоліки, якщо помітите такі.
5
Вийміть вокальну доріжку, залишивши тільки музичну складову. Збережіть її в окремому файлі. Тепер ви зможете використовувати її як мінусовку і вносити необхідні корективи, як тільки буде потрібно.
Мінус, або мінусова фонограма, - музичний супровід пісні, частіше естрадно-джазового напряму. Використовується при виконанні з великої сцени, в караоке-клубах, ресторанах. Відрізняється від «плюсової» фонограми («фанери») відсутністю записаної партії голосу, в деяких випадках і бек-вокалу.
Інструкція
1
Накидайте мелодико-гармонійний план пісні. Включіть в нього інструментарій кожної частини (вступу заспіву, приспіву, бриджу, соло, фіналу).
2
Подальший етап створення «мінуса» - запис партії ударних. Розставте мікрофони, підключені до мікшерський пульту, у всіх використовуваних інструментів, до динаміка призначте ще один мікрофон, включений вже в мікрофонний вхід комп'ютера. Далі, після натискання кнопки запису, йде виконання партіі.Прі роботі з електронною музичною студією замість живого ударника наберіть партію з семплів. Надавайте їх звучанням реалістичність, налаштуйте загасання або зростання гучності в певні моменти.
3
Другий інструмент - це бас-гітара. Підключіть її до підсилювача, призначте до динаміку мікрофон, натисніть кнопку запісі.В віртуальної студії можете замінити музиканта на семпли низьких частот.
4
Далі слід заповнення середніх і верхніх частот підголосками. Вибирайте для цього будь-які мелодійні інструменти за своїм смаком. При використанні акустичних інструментів приставляйте мікрофон до джерела звуку (резонансне отвір, розтруб), електронні підключайте до підсилювачів, а мікрофон ставте перед динаміками. На віртуальних вибирайте семпли і вставляйте в потрібні місця пісні.
5
Обробіть запис: налаштуйте гучність, спецефекти (відлуння, реверберація), приберіть зайві шуми. Фонограма готова до використання.
Зверніть увагу
При створенні мінусовій фонограми постійно пропевайте про себе мелодію. Якщо гармонія перестане збігатися з мелодією, зупиніться і виправте її.