Як паяти мідні дроти. Як паяти мідь.

Уміння паяти буває дуже корисним при лагодження побутової техніки, а також відновленні обривів в кабелях різного призначення. Однак робити це треба не абияк, а ретельно і акуратно, дотримуючись ряд простих правил.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - припой (олово);
  • - каніфоль.
Інструкція
1
Перед тим як приступити безпосередньо до справи, виберіть оптимальну потужність паяльника, так як для якісно виконаної роботи необхідно як слід прогріти всі елементи, що підлягають пайку.
2
Підберіть відповідне жало паяльника. Воно повинно бути зіставно за розмірами з габаритами самої деталі, інакше ви ризикуєте або пошкодити сусідні елементи, або неякісно пропаять дроти (елементи схеми).
3
При роботі з електричними платами будь-якого устаткування паяльник необхідно заземлювати, щоб не допустити пошкодження чутливих елементів схеми приладу статичним електрикою або напругою живлення паяльника (220 В) в разі виходу інструмента з ладу.
4
Приступаючи до роботи, спершу очистите поверхню жала паяльника і проводів, які необхідно спаяти, від забруднень, так як крупиці сміття, пилу і оксиду можуть сильно вплинути на якість і довговічність пайки.
5
Після цього включіть паяльник в живильну мережу і дочекайтеся, поки він нагріється до температури плавлення олова. Чим могутніше буде ваш інструмент, тим довше доведеться чекати. Дроти, які ви збираєтеся паяти, попередньо краще ретельно скрутити між собою, так як олово - м'який і ламкий метал. Він не витримає навіть слабких навантажень.
6
Після цього умочіть жало паяльника в каніфоль і змастіть їм вийшла скрутку. Тим самим ви забезпечите умови для гарного перетікання олова на місце пайки. Потім умочіть жало в припой і прикладіть його до місця пайки. Тримати паяльник притиснутим слід близько 2-3 секунд. За цей час розплавлене олово встигне перетекти на дроти (елементи схеми) і як слід просочити все мікротрещінкі навколо.
7
Тепер огляньте місце пайки. Олово має лежати рівномірно і блищати. Якщо припою виявилося недостатньо, і в деяких місцях помітна частина скрутки або дроти не зафіксовано, необхідно повторити дії з попереднього кроку. Пам'ятайте, що паяльник не можна тримати притиснутим занадто довго. Інакше ви ризикуєте перегартувати пайку. В цьому випадку олово втратить свій блиск, потемніє, можливо, піде чорними плямами.
8
У такій ситуації пайку можна буде зламати простим натисканням нігтя, тому вам буде потрібно акуратно зняти весь припой, знову очистити паяльник і повторити всі вищевикладені дії.
В ході своєї роботи радіоелектроніки дуже часто створюють різні види схем для різноманітних пристроїв. Початківцям радіоаматорам створення таких схем здається неймовірно трудомістким і нездійсненним процесом, однак, дотримуючись подальших інструкцій, будь-який новачок зможе змінити цю думку.
Вам знадобиться
  • - лазерний принтер;
  • - праска;
  • - глянцевий папір;
  • - плата текстолита;
  • - хлорне залізо;
  • - електронні компоненти.
Інструкція
1
На самому початку роботи знайдіть в інтернеті або намалюйте самі рисунок друкованої плати. Після цього скористайтеся лазерним принтером та роздрукуйте своє креслення на глянцевому папері (бажано фірми Lomond, так як вона зарекомендувала себе серед радіолюбітлей). Після цього підготуйте текстолітову плату для нанесення на неї малюнка: зачистите дрібним наждачним папером і знежирте ацетоном.
2
Після зачистки прикладіть роздрукований креслення на текстолітову плату малюнком вниз і зафіксуйте його. Після цього пропрасуйте розігрітим до максимуму праскою папір, не дозволяючи їй рухатися і змінювати початкове положення. Дайте охолонути платі кілька хвилин, після чого помістіть її в струмінь води, акуратно при цьому скачуючи папір, щоб залишився тільки текстоліт з тонером. Залиште плату сохнути.
3
Поки плата сохне, підготуйте розчин хлорного хлорного заліза: розведіть порошок цієї речовини у воді. Наступним кроком помістіть вашу просохла плату в розчин малюнком вниз так, щоб вона плавала на поверхні (для цього можна прикріпити до зворотної її стороні шматок пінопласту за допомогою скотча). Цей процес називається травленням, і він може займати від 10 хвилин до 1 години.
4
Після завершення процесу травлення висушіть плату і ретельно відчистите її від тонера. Просвердлите отвори, відповідні кресленням вашої схеми, знову почистіть плату. Після цього залудити плату - нанесіть на доріжки вашої схеми тонкий шар олова допомогою паяльника.
5
На заключному етапі розмістіть необхідні електронні компоненти (конденсатори, резистори, мікросхеми і т.д.) на вашу плату і акуратно запаяти їх в потрібні, зроблені раніше отвори з використанням невеликої кількості олова. Також не перетримуйте паяльник у плати занадто довгий час у уникнення руйнації як електронних компонентів, так і доріжок самої плати.