Як в'язати плісировку.

Плісировка - візерунок в'язання, який утворює рівні складки гармошкою. Використовується як елемент декору суконь, спідниць або низу будь-якого виробу. Легкість виконання є великим плюсом. Помилкові вільні складки формуються шляхом пров'язування вертикальних ліній з виворітних і лицьових петель, або шляхом зняття петель.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Перший варіант. Наберіть кратне 10 кількість петель і 2 кромочні петлі. Пров'яжіть перший (лицьовій) ряд: кромочная петля, 9 лицьових і 1 виворітна. Цю послідовність повторюйте до завершення ряду. Завершіть ряд кромочної петлею. Пров'яжіть другий (виворітний) ряд: виконайте кромочную петлю, 5 лицьових, 1 виворітну, 9 лицьових, 1 виворітну. Послідовність «9 лицьових, 1 виворітну» повторюйте до завершення ряду, завершіть його 4 лицьовими петлями і кромочной.
2
Далі повторюйте перший і другий ряди до потрібної висоти полотна. Враховуйте при в'язці складок той факт, що лінії, що складаються з виворітного петель, утворюють внутрішній кут складки, а з особових - зовнішній. Щоб складка загиналася в праву сторону, зніміть на додаткову спицю 5 петель, починаючи від лінії лицьових петель, тобто від зовнішнього кута. Спиці зі знятими петлями розташуйте за роботою.
3
Потім виконаєте разом 5 петель з трьох спиць, вводячи одночасно спицю відразу в 3 петлі. Щоб складка загиналася в ліву сторону, на додаткову спицю зніміть 5 петель, починаючи від лінії виворітних петель, тобто від внутрішнього кута, а наступні 5 петель зніміть на другу спицю і розмістіть їх попереду роботи.
4
Пров'яжіть складку. Їх можна розташовувати впритул один до одного або на деякій відстані, спрямовуючи їх, відповідно, у зустрічному напрямку або в одному.
5
Другий варіант. Наберіть кратне 4 кількість петель, додайте 3 додаткових петлі і ще 2 кромок. Пров'яжіть перший (лицьовій) ряд: кромочная петля, 3 лицьових і зніміть 1 петлю. Потім розташуйте перед роботою нитку і повторюйте далі таку послідовність дій до кінця ряду.
6
Приступайте до другого (виворітного) ряду. Він в'яжеться наступним чином: кромочная петля, потім зніміть 1 петлю і розташуйте перед роботою нитка, далі 3 лицьових петлі. Послідовність «зняти одну петлю, нитка перед роботою, 3 лицьових петлі» повторюйте до завершення ряду і завершите його кромочної петлею.
7
Повторюйте перший і другий ряди, після чого в кожній грані додайте по одній петлі. Ці додавання бажано виконувати на однакових у висоту відстанях, щоб полотно до бажаної ширини розширювалося рівномірно.
Спідниці «плісе» і «гофре» - це досить затребуваний напрямок в моді, яке час від часу повертається на круги своя. Плісировані сукні та елементи одягу чарівно виглядають як на дитячих виробах, так і на речах для дорослих. А адже плісировку можна зробити самостійно, навіть без використання спеціальних розчинів для кращої фіксації.
Вам знадобиться
  • тканину, лінійка, крейда, сантиметр, праска, голки, нитки.
Інструкція
1
Як зробити плісировані спідницю? Для цього виміряйте обхват стегон, талії і довжину виробу. Щоб правильно розрахувати кількість тканини, потрібно орієнтуватися на три обхвату стегон. Наприклад, довжина виробу 60 см, обхват стегон становить 90 см, отже, має бути полотнище з підсумковою шириною 270 см + 4 см на припуски.
2
Відміряйте шматки тканини по 60 см + 3 см на подгибку краю вироби + 2 см на припуски в області талії, значить всього 65 см. Якщо ширина тканини становить 145 см, то достатньо придбати дві довжини, тобто 130 см і розрізати його навпіл по поперечної нитки. Зшийте шматки тканини, щоб утворився поки тільки один бічний шов майбутньої спідниці. Обробіть один край вироби (нижній) оверлоком або рядком "зигзаг". Потім підігніть його на 3 см, підшийте все полотнище і отгладьте.
3
Тепер зробіть розмітку, для якої можна використовувати крейду або шматочок мила (чудово підходить змилок з загостреними краями). Якщо передбачається дрібна плісировка, то тоді зробіть розмітку по всьому полотнищу у вигляді паралельних ліній через кожен сантиметр. Тобто якої ширини будуть складки, такої ширини має бути відстань між лінями. Обов'язково зверніть увагу на те, що розмічати потрібно, починаючи з уже наявного бокового шва. В іншому випадку він може виявитися нагорі на видному місці.
4
Починаючи з середини, щоб бічний шов опинився всередині, закладайте складочки по лініях і відразу їх фіксуйте голками. Через кожен 2-3 зроблені складки приметайте їх ниткою по всій довжині. Таким чином, закладіть в плісировку все виріб. Потім акуратно розкладіть і пропрасуйте кожну складочку через вологу тканину, причому як з лицьового боку, так і з вивороту.
5
Біля другого бокового шва правильно подгоните складки між собою, намітьте сам шов і накидали його, після чого прострочіть на машинці і обмітайте. Поділ для цього доведеться трохи підпороти або відразу залишити невеликий шматочок незашітим. Тепер підшийте розпоротий край і загладьте бічний шов.
6
Чи не розпорюючи намітку, вирівняйте всі складки і прошийте верхній край на машинці звичайної рядком, щоб вони не розійшлися. Допустимо верхню частину в разі необхідності трохи пріпосадіть. Залишилося пришити пояс, модель якого вибирається на свій розсуд. Після виготовлення плісировки витягніть намітку з усього виробу і ще раз пропрасуйте через вологу тканину з обох сторін. Складки «плісе» можна зробити звичайними, бантовими (зустрічними), подвійними і потрійними.
Корисна порада
Чи не знімайте намітку до тих пір, поки виріб не буде готове.